Main Content

Veľké rozhodnutia v NBA: Ako sa zachovali Warriors a Bucks?

sobota, 1. júl 2023 09:57 | Autor: TASR

Milwaukee Bucks
Milwaukee Bucks | zdroj: TASR

Basketbalisti Milwaukee Bucks môžu v NBA aj naďalej počítať so službami Khrisa Middletona, ktorý sa dohodol s tímom na novej zmluve na tri roky za 102 miliónov dolárov. Olympijského šampióna z Tokia s tímom USA a svoju dlhoročnú oporu si udržali aj Golden State Warriors, Draymond Green podpísal nový štvorročný kontrakt v hodnote 100 miliónov dolárov.

Tridsaťdvaročný krídelník Middleton prišiel do Milwaukee v roku 2013 a podieľal sa na zisku titulu v roku 2021. "Khris tvorí jadro nášho tímu a jeho úspechu. Naším cieľom je aj naďalej bojovať o titul a dúfame, že si ho udržíme," povedal pred štartom prestupového obdobia generálny manažér Bucks Jon Horst podľa AP.

Green nikdy nehral za iné mužstvo ako Golden State, po skončení uplynulého ročníka však nevyužil hráčsku opciu a vstúpil na voľný trh. Záujem malo Sacramento, no 33-ročný obranný špecialista sa napokon rozhodol zotrvať v klube, s ktorým získal štyri majstrovské tituly. Obzvlášť, ak tím opustil po výmene Jordan Poole, s ktorým mal Green pred rokom na tréningu fyzický konflikt.

Úradujúci šampión z Denveru si neudržal kľúčového náhradníka, Bruce Brown prijal ponuku Indiany na dva roky za 45 miliónov dolárov. Pacers si zároveň poistili služby svojho prvého rozohrávača, Tyrese Haliburton podpísal maximálne možné predĺženie kontraktu na päť rokov v hodnote 260 miliónov.

Washington sa pustil do prestavby mužstva, no Kyle Kuzma bude naďalej jeho súčasťou. Jeho nový kontrakt má hodnotu 102 miliónov a je na štyri roky. K ďalšej dlhoročnej spolupráci sa zaviazal aj Jerami Grant, ktorý zostáva v Portlande za 160 miliónov na päť rokov.

Naopak, prvýkrát v kariére mení dres Fred VanVleet. Stredný rozohrávač šampiónov NBA z roku 2019 odchádza z Toronta do Houstonu, kde najbližšie tri roky zarobí 130 miliónov dolárov. Gabe Vincent opúšťa finalistu predchádzajúceho ročníka Miami a posilní Los Angeles Lakers. Dohodol sa na trojročnej zmluve za 33 miliónov.

Najväčším otáznikom v NBA tak pre najbližšie dni zostáva osud Jamesa Hardena. Hviezdy rozohrávač mal podľa informácií odmietnuť hráčsku opciu a podpísať kontrakt so svojím bývalým klubom Houstonom. Napokon však nečakane opciu uplatnil a požiadal Philadelphiu o výmenu. Tú však 76ers v prvý deň prestupového obdobia nedokázali zrealizovať. Medzi záujemcami sú údajne Los Angeles Clippers a New York Knicks.