Main Content

Jude Bellingham dostal po prestupe do Realu Madrid odkaz od Davida Beckhama

utorok, 4. júl 2023 18:12 | Autor: TASR

Jude Bellingham
Jude Bellingham | zdroj: TASR

Anglický futbalista Jude Bellingham dostal po prestupe do Realu Madrid správu s prianím veľa šťastia od bývalého kapitána národného tímu a hráča "Los Blancos" Davida Beckhama.

Bellingham sa stal len siedmym britským hráčom histórie, ktorý prestúpil do Realu Madrid. Na tomto zozname okrem Beckhama figurujú aj hráči ako Michael Owen či Gareth Bale. Beckham, ktorý pôsobil v klube v rokoch 2003 až 2007, nedávno Bellinghama skontaktoval.

"David Beckham mi napísal krátku správu, v ktorej mi zaželal veľa šťastia. Je to jeden z tých prestupov, keď má každý čo povedať, takže dostávam veľa rád. Celkom mi ide filtrovanie tých zlých od dobrých a čo sa týka bývalých hráčov, zatiaľ to bolo pozitívne. Pokúsim sa to vziať do úvahy a v určitom okamihu sa im možno ozvem a spýtam sa ich, ako sa prispôsobili životu v Španielsku," uviedol 20-ročný stredopoliar pre agentúru DPA.

Jednou z vecí, ktoré sa Bellingham musí naučiť, je španielsky jazyk. Angličan si momentálne rozširuje slovnú zásobu prostredníctvom mobilnej aplikácie. "Mám ju v telefóne, momentálne mi to ide celkom dobre. Už je to deväť dní, čo som to začal brať naozaj vážne. Je to oveľa jednoduchšie, ako keď som sa snažil naučiť nemčinu. Španielčinu som mal na základnej škole, takže v nej pokračujem," dodal Bellingham.

Angličan prestúpil do Realu z Borussie Dortmund za 103 miliónov eur. S klubom podpísal šesťročný kontrakt a na drese bude mať číslo 5, ktoré v Madride nosil Zinedine Zidane.