Main Content

Stefanos Tsitsipas zmenil trénera: Toto je dôvod

utorok, 8. august 2023 09:19 | Autor: TASR

Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas | zdroj: TASR

Grécky tenista Stefanos Tsitsipas zmenil pred turnajom v Toronte trénera. Štvrtého hráča svetového rebríčka viedol jeho otec Apostolos, túto úlohu však nedávno prevzal Mark Philippoussis. Austrálčan je finalista US Open (1998) i Wimbledonu (2003) a Tsitsipas si od spolupráce sľubuje pokojnejšiu atmosféru počas zápasov.

Dvadsaťštyriročný Grék má za sebou úspešný turnaj v mexickom Los Cabos, kde zdolal vo finále Alexa De Minaura z Austrálie. "Dal som otcovi voľno. Nemal ho od mojich dvanástich rokov. Je preňho veľmi prospešné byť mimo kurtu," povedal Tsitsipas pre AFP.

"Rodičia sa niekedy nechajú strhnúť emóciami, úplne tomu rozumiem. Je určite náročné sledovať, ako vaše dieťa odovzdáva všetko a prežíva v zápase ťažké chvíle," dodal Tsitsipas. S Philippoussisom spolupracoval už v minulosti: "Je to skvelý človek. Veľa mi pomohol a bol tu pre mňa. Ľudia ho síce nevideli, no bol v zákulisí."

Svoje pôsobenie v Kanade začne v utorok, spolu so Španielom Alejandrom Davidovichom Fokinom si zmerajú vo štvorhre sily s nemeckým duom Kevin Krawietz a Tim Pütz. V singli začne o deň neskôr – ako nasadený hráč nastúpi v druhom kole proti Francúzovi Gaelovi Monfilsovi.