Main Content

UEFA odložila zápas Ligy majstrov: Aký je dôvod?

utorok, 8. august 2023 20:23 | Autor: TASR

Trofej Liga majstrov
Trofej Liga majstrov | zdroj: TASR

Európska futbalová únia (UEFA) odložila utorňajší zápas 3. predkola Ligy majstrov medzi AEK Atény a Dinamom Záhreb v dôsledku výtržností fanúšikov.

Tie si v pondelok vyžiadali život jedného z priaznivcov domáceho tímu a minimálne osem zranených. Prvý duel sa tak uskutoční v dejisku i termíne pôvodnej odvety (16.8.-Záhreb), druhý zápas je na programe 18. alebo 19. augusta.

Obeťou potýčky medzi dvoma fanúšikovskými tábormi bol v pondelok večer na predmestí Atén 29-ročný muž. Podľa informácii portálu gulfnews.com bol prevezený do aténskej nemocnice, kde podľahol zraneniam. "Pred štadiónom došlo k vážnemu incidentu. Mladý Grék bol dobodaný na smrť a ďalšie zranené osoby sú v nemocnici," uviedla grécka polícia pre agentúru AP, ktorá zatkla dohromady 88 ľudí.

Tamojšie autority prišli po pondelňajšej udalosti s návrhom zakázať všetkým fanúšikom vstup na odvetný zápas. Priaznivci hostí už dostali zákaz od UEFA. Násilie poznačilo niekoľko predchádzajúcich gréckych futbalových zápasov a minulý rok vláda po ďalšom úmrtí v dôsledku bodnutia nožom zvýšila maximálny trest za trestné činy násilia zo šiestich mesiacov na päť rokov.