Main Content

Komentoval svoje postavenie v tíme: Harden dostal pokutu vo výške 100 tisíc!

streda, 23. august 2023 07:38 | Autor: TASR

James Harden
James Harden | zdroj: TASR

Basketbalista James Harden dostal pokutu 100-tisíc dolárov za verejné komentáre o svojom postavení v tíme Philadelphia 76ers.

V pondelok 14. augusta a aj o tri dni sa verejne vyjadril, že nebude rešpektovať pokyny klubu vyplývajúce z jeho hráčskej zmluvy, pokiaľ nedôjde k jeho výmene do iného tímu. Predstavitelia NBA sa počas vyšetrovania výrokov rozprávali s hráčom a potvrdili, že jeho komentáre odkazovali na Hardenove presvedčenie, že 76ers nevyhovejú jeho žiadosti o odchod.

Vo svojich výrokoch sa dotkol aj prezidenta 76-ers Daryla Moreyho, ktorého označil za klamára na propagačnej akcii v Číne. "Je to klamár a ja nikdy nebudem súčasť organizácie, ktorej súčasťou je aj on. Dovoľte mi to zopakovať: Daryl Morey je klamár," povedal Harden.

Vedenie klubu sa nedávno pokúšalo vymeniť Hardena, no k transakcii zatiaľ nedošlo. V zámorských médiách sa objavili špekulácie o možnej výmene do Los Angeles Clippers, no Philadelphii sa nepozdávala žiadna z ponúk LA.

Hardenova nespokojnosť v 76ers údajne pramení zo skutočnosti, že mu Morey neponúkol maximálnu možnú zmluvu a tým mu nepreukázal dostatok rešpektu. Harden si však napriek tomu uplatnil opciu vo výške 35,6 milióna dolárov, čím sa zároveň pripravil o možnosť stať sa voľným hráčom.