nedeľa, 27. august 2023 08:49 | Autor: TASR

Manchester United - Nottingham Forest
Manchester United - Nottingham Forest | zdroj: YouTube

Futbalisti Arsenalu Londýn remizovali v 3. kole anglickej Premier League s Fulhamom 2:2 a stratili prvé body v sezóne.

V londýnskom derby inkasovali už v prvej minúte, keď sa presadil Brazílčan Andreas Pereira. V 70. minúte vyrovnal z pokutového kopu Bukayo Saka a o 120 sekúnd neskôr po góle striedajúcwho Eddieho Nketiaha viedol Arsenal 2:1. Bod pre Fulham zariadil v 87. minúte Joao Palhinha.

Manchester United otočil duel s Nottinghamom Forest a zvíťazil 3:2. Hostia na Old Trafford zaskočili favorita a už vo štvrtej minúte viedli 2:0. Domáci znížili Christianom Eriksenom, o vyrovnanie sa postaral Casemiro a dokonalý obrat zavŕšil Bruno Fernandes, ktorý v 76. minúte premenil penaltu.

Tottenham Hotspur uspel v úvodnom sobotňajšom zápase na pôde Bournemouthu 2:0. Hostia sa ujali vedenia v 17. minúte zásluhou Jamesa Maddisona, po zmene strán spečatil ich triumf švédsky repezentant Dejan Kuluševski. "Kohúti" sú so siedmimi bodmi na čele neúplnej tabuľky o skóre pred Arsenalom. Vo večernom dueli prehral doposiaľ stopercentný Brighton s West Hamom United 1:3.