Main Content

Spolupráca, ktorá neskončila úspechom: Blanc už nie je koučom Lyonu

pondelok, 11. september 2023 19:25 | Autor: TASR

Laurent Blanc
Laurent Blanc | zdroj: TASR

Laurent Blanc už nie je tréner futbalistov Olympique Lyon. Bývalý francúzsky reprezentant sa v pondelok dohodol s vedením klubu Ligue 1 na vzájomnom ukončení spolupráce. Okrem hlavného kouča predčasne skončili v tíme aj jeho asistenti Franck Passi a Philippe Lambert, informovala agentúra DPA.

Dôvodom boli neuspokojivé výsledky tímu, ktorý sa v novej sezóne Ligue 1 nachádza na dne tabuľky. Lyon, ktorý v minulom ročníku súťaže skončil na siedmom mieste, odštartoval aktuálnu sezónu tromi prehrami a remízou.

Blanc prevzal mužstvo v októbri 2022. Majster sveta z roku 1998 a majster Európy z roku 2000 viedol v minulosti aj francúzsku reprezentáciu (2010–2012) a na klubovej úrovni Girondins Bordeaux, Paríž St. Germain či katarský Al-Rayyan.

Potenciálnym nástupcom 57-ročného Francúza môže byť bývalý taliansky reprezentant Gennaro Gattuso či Oliver Glasner, ktorý na konci minulej sezóny opustil Eintracht Frankfurt. V hre je údajne aj meno niekdajšieho senegalského reprezentanta Habiba Beyeho, ktorý v súčasnosti vedie treťoligový parížsky klub Red Star.