Main Content

Oliver Okuliar prichádza do reprezentácie SR ako líder svojho tímu: Čo o ňom povedal tréner?

utorok, 7. november 2023 08:46 | Autor: TASR

Oliver Okuliar
Oliver Okuliar | zdroj: TASR

Medzi ofenzívnych ťahúňov slovenskej hokejovej reprezentácie by sa na blížiacom Nemeckom pohári mohol zaradiť útočník Oliver Okuliar. Dvadsaťtriročný krídelník Hradca Králové prichádza do národného tímu ovenčený skúsenosťami z uplynulého svetového šampionátu a s nálepkou najlepšieho strelca prebiehajúceho ročníka českej extraligy, v ktorom nastrieľal už 12 gólov.

Okuliar sa delí v českej najvyššej súťaži o pozíciu najlepšieho kanoniera s českým útočníkom Lukášom Radilom z Pardubíc. Celkovo pridal k tuctu presných zásahov päť asistencií a so 17 bodmi je na 7. mieste v kanadskom bodovaní. "Úprimne, všetky góly, ktoré som strelil, tak som sa na každý narobil. Čistokrvný strelec určite nie som," uviedol Okuliar pred úvodným tréningom reprezentácie na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Napriek skvelej bodovej forme nevníma Okuliar súčasnú fazónu ako najlepšiu vo svojej profesionálnej kariére. Vrásky na čele mu robia podľa jeho slov chyby, ktoré produkuje v defenzíve: "Minulý rok v play off som bol trochu inde. Stále je v mojej hre veľa chýb, často urobím chybu v obrane, ktorá sa už odo mňa nečaká. Už nie som 20-ročný chlapec, ktorý si to môže dovoliť a musím hrať zodpovednejšie. Moja úloha v Hradci je byť líder a takéto chyby lídri nerobia."

Na otázku líderstva v spojitosti Okuliara s reprezentačným tímom reagoval aj asistent trénera Peter Frühauf, ktorý krotil očakávania: "Nerád o ňom hovorím v súvislosti s pozíciou lídra, pretože stále je to mladý chlapec a je v procese vývoja. Spomeňme si ako sme postavili do tejto pozície mladého Šimona Nemca pred uplynulými MS a bol pod obrovským tlakom. Chceme, aby hral najlepší hokej, aký dokáže. Či sa z neho raz vyprofiluje líder, to uvidíme."

Okuliar sa v reprezentačnom drese stretne so svojím dobrým kamarátom Andrejom Kukučom. Útočník Popradu zažije v nemeckom Landshute debut v A-tíme. Obaja si spoločne zahrali na klubovej úrovni za Duklu Trenčín v sezóne 2020/21, ktorá bola pre dvojicu prvou plnohodnotnou v kariére medzi dospelými. "Je to super chalan, my sa stretávame, je s ním sranda. Máme spoločné záujmy a počas sezóny si stále píšeme. Je super, že je tu a dostane šancu. Uvidíme, ako mu to pôjde, nie to jednoduché, no verím, že sa predvedie v čo najlepšom svetle," dodal Okuliar.