Main Content

Nie je hanba prehrať s lepším! Levice doma padli s rumunským súperom, bolo sa na čo pozerať

štvrtok, 9. november 2023 08:53 | Autor: TASR

Patrioti Levice
Patrioti Levice | zdroj: TASR

Basketbalisti Patriotov Levice zakončili sériu domácich stretnutí v J-skupine Európskeho pohára FIBA prehrou 65:82 s rumunskou CSM CSU Oradea.

Tento výsledok výrazne znížil ich postupové šance na pokračovanie v súťaži, v tabuľke sa prepadli na tretie miesto s bilanciou dvoch výhier a dvoch prehier. Slovenského zástupcu čaká najbližšie duel v stredu 15. novembra o 19.00 h, keď sa predstaví na palubovke doterajšieho suveréna skupiny, poľskej Legie Varšava.

Európsky pohár FIBA, muži – J-skupina:

Patriota Levice – CSM CSU Oradea 65:82 (38:40)

zostava a body Levíc: Wheeler 21, Bojanovský a Kaukiainen po 5, Kneževič 3, Abrhám 2 (Adaway 20, Kováč 7, Howard 2) - najviac bodov Oradey: Neal a Pearson po 17, Baciu 14 TH: 18/14 – 4/3, fauly: 17 - 20, trojky: 7 - 11, rozhodovali: Perlič (Chor.), Zanev (Bul.), Radonjič (Bos. a Herc.), štvrtiny: 14:23, 23:17,12:22, 15:20, 1900 divákov.

Prvé minúty dôležitého zápasu boli na oboch stranách hlavne o streleckej nepresnosti, ale aj dobrej defenzíve. Pre Levice sa v prvej štvrtine zápas nevyvíjal dobre, oveľa viac sa trápili ako Oradea a v 7. minúte už prehrávali 2:12. Pozitívnym momentom bola Wheelerova úspešná trojka, po ktorej sa domáca ofenzíva výrazne zlepšila. Hostia z Rumunska mali však vysokú efektivitu a herné sebavedomie, do druhej časti išli za stavu 23:14. Ďalší priebeh už bol odlišný, s lepším vývojom pre Patriotov. Krok po kroku sa im darilo sťahovať z manka, aj keď Oradea mala dianie na palubovke dlho vo svojich rukách. Mimoriadne vydarený bol záver prvého polčasu, z čiary trestného hodu sa podarilo upraviť skóre na 38:40 z domáceho pohľadu.

Adaway odštartoval druhý polčas pre Levice najlepším možným spôsobom, prvýkrát od začiatku zápasu dostal svoj tím do vedenia – 42:40. Hosťujúci hráči však na to zareagovali 12-bodovou šnúrou a udali tým dianie do ďalších minút. Domácemu tímu chýbalo doskakovanie a Oradea poľahky skórovala z druhých šancí. Celé toto sa odrazilo aj na stave pred záverečnou 10-minútovkou, Levičania prehrávali 50:62. Hneď v úvode štvrtej štvrtiny sa šiestimi bodmi v sérii podarilo domácim vykresať ešte nádej na obrat, ale Oradea ich presnou streľbou veľmi rýchlo schladila. To bol kľúčový okamih zápasu, po ktorom si už hostia bezpečne kontrolovali zápas a navyše komfortne navyšovali vedenie.

Hlasy po zápase:

Michal Madzin, tréner Levíc: "Veľmi ťažký zápas. Musím povedať, že Oradea podala veľmi koncentrovaný výkon a športovo asi treba uznať, že v tento večer boli lepší tím. V momente tretej štvrtiny, keď sme dostali energiou a získanými loptami zápas na svoju stranu, tak som veľmi veril, že by sme mohli ísť do konca. Žiaľ, trvalo to len pár chvíľ, v ktorých sme držali vedenie vo vlastných rukách. Myslím si, že rozhodujúce boli dve trojky v krátkom slede, ktorými išli na dvojciferný rozdiel a vtedy dostali pravdepodobne zápas do svojich rúk. Musím povedať, že 40 minút sme oddreli a do posledných momentov sme chceli urobiť so zápasom maximum."

Ben Kováč, hráč Levíc: "Z našej strany sme na začiatku dobre začali, ale nepadali nám voľné strely. Oradea si vybudovala určitý náskok, ale vrátili sme sa do zápasu a cez polčas to bolo v podstate vyrovnané. V tretej štvrtine sme opäť trochu zaspali, hneď z toho bolo 10-bodové manko a proti takému tímu, ako je Oradea, sa ťažko vracia."