Main Content

TOTO JE NOMINÁCIA SLOVENSKA: Calzona vybral 30 hráčov, postúpime na EURO 2024?

štvrtok, 9. november 2023 11:28 | Autor: TASR

Francesco Calzona
Francesco Calzona | zdroj: TASR

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na záverečné zápasy kvalifikácie ME 2024 proti Islandu a Bosne a Hercegovine až 30 hráčov. Oproti predošlému asociačnému termínu pribudol do tímu útočník Slovana Bratislava David Strelec a obranca AS Trenčín Matúš Kmeť. V nominácii nechýbajú opory vrátane kapitána Milana Škriniara či Stanislava Lobotku.

"Je to dobrý hráč, bol už s nami viackrát na zraze. Dostal pozvánku, ale od tohto momentu je to maximum, čo môžem pre neho urobiť. Od teraz je to na ňom," uviedol taliansky kormidelník na adresu Strelca. Dvojica hráčov z Niké ligy pribudla kvôli tomu, že na prvý zápas je vykartované duo Patrik Hrošovský a Peter Pekarík.

Iba medzi náhradníkmi opäť figuruje obranca RCD Mallorca Martin Valjent. "Platí to, čo sme hovorili v októbri. Záleží na ňom, keď bude pripravený sa vrátiť do reprezentácie, tak sa rozhodneme, či ho nominujeme," povedal 54-ročný Calzona.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na kvalifikačné zápasy proti Islandu (16.11.) a Bosne a Hercegovine (19.11.):

brankári: Martin Dúbravka (Newcastle United), Marek Rodák (FC Fulham), Henrich Ravas (Widzew Lodž) obrancovia: Peter Pekarík (Hertha BSC), Michal Tomič (Slavia Praha), Matúš Kmeť (AS Trenčín), Norbert Gyömbér (US Salernitana), Denis Vavro (FC Kodaň), Milan Škriniar (Paríž Saint-Germain), Ľubomír Šatka (Samsunsport), Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam), Vernon De Marco (Hatta Club) stredopoliari: Erik Jirka (Viktoria Plzeň), Patrik Hrošovský (KRC Genk), Stanislav Lobotka (SSC Neapol), Juraj Kucka (Slovan Bratislava), Ondrej Duda (Hellas Verona), László Bénes (Hamburger SV), Jakub Kadák (FC Luzern), Dominik Hollý (AS Trenčín) útočníci: Róbert Mak (Sydney FC), Dávid Ďuriš (MŠK Žilina), Ivan Schranz (Slavia Praha), Tomáš Suslov (Hellas Verona), Leo Sauer (Feyenoord Rotterdam), Lukáš Haraslín (Sparta Praha), Ľubomír Tupta (Slovan Liberec), Róbert Polievka (Dukla B. Bystrica), Róbert Boženík (Boavista Porto), David Strelec (ŠK Slovan Bratislava)