Main Content

Slovenských mladíkov čaká chorvátska a česká previerka: Čo na to hovorí tréner?

nedeľa, 12. november 2023 21:13 | Autor: TASR

Slovenská reprezentácia do 21 rokov
Slovenská reprezentácia do 21 rokov | zdroj: TASR

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov v nedeľu popoludní absolvovala v šamorínskom X Bionic prvý tréning novembrového asociačného termínu. V rámci neho odohrá dvadsaťjednotka prípravné stretnutia s Chorvátskom (16.11. od 17.00 h v Nitre) a o štyri dni neskôr v Hradci Králové s českými rovesníkmi (18.00).

"Sokolíci" sa naposledy stretli v polovici októbra, keď remizovali 2:2 s Poľskom a zahrali si aj duel proti účastníkovi Niké ligy Banskej Bystrici (3:0). Reprezentácia sa vracia po viac ako dvoch rokoch pod Zobor. Naposledy v Nitre hostila dvadsaťjednotka Maltu, ktorú zdolala 4:0. Z hráčov, ktorých tréner Jaroslav Kentoš doposiaľ povolal na tohtoročné prípravné zápasy pred domácim šampionátom v roku 2025, nastúpili v spomínanom súboji proti Malťanom Adrián Kaprálik, Sebastián Nebyla, Sebastian Kóša a momentálne dlhodobo zranený Martin Šviderský.

"Tešíme sa na ďalší domáci medzinárodný duel a navyše budeme čeliť kvalitnému súperovi. Verím, že nás príde povzbudiť veľa ľudí a navnadíme ich na večerný zápas A-tímu," uviedol pre oficiálnu webovú stránku futbalsfz.sk brankár Ľubomír Belko. Slovenský a chorvátsky výber do 21 rokov na seba naposledy narazili ešte v kvalifikácii ME 2011.

Dvadsaťjednotka nastúpila na domáci duel 18. novembra 2009 v Zlatých Moravciach a súperovi podľahla 1:2. V odvete, ktorá bola na programe 19. mája 2010 vo Varaždíne, sa zrodila remíza 1:1. Po viac ako trinástich rokoch si nespochybniteľnú kvalitu Chorvátov uvedomuje aj Belko: "Majú tam kvalitných hráčov, s niektorými som sa stretol, keď sme hrali mládežnícku Ligu majstrov. Kvalitu majú, no musíme sa sústrediť na svoj výkon a nepozerať na nich." S Českom si mladí reprezentanti zmerali sily naposledy v septembri tohto roku a zápas hostilo Uherské Hradiště.

"Sokolíci" podľahli súperovi 0:2, novembrové stretnutie privíta nový štadión Malšovická aréna v Hradci Králové. "Bol to bojovný zápas s množstvom súbojom. To isté očakávam aj teraz a my budeme motivovaní oplatiť im prehru, ktorú nám uštedrili v septembrovom zraze," poznamenal 21-ročný brankár MŠK Žilina. Slovenskí a českí futbalisti v kategórii do 21 rokov odohrali doposiaľ trinásť vzájomných duelov. Slováci vyhrali tri zápasy, trikrát sa skončil vzájomný súboj remízou a sedemkrát zvíťazili Česi.

"Očakávam dobrý výkon, aby sme sa v našej hre znovu posunuli dopredu. Budú to veľmi dobré zápasy s kvalitnými súpermi, o Chorvátoch sa ani nemusíme baviť. Verím tomu, že tieto stretnutia zvládneme," povedal hlavný tréner výberu Jaroslav Kentoš. Zatiaľ otázny zostáva štart stredopoliara Trenčína Artura Gajdoša, ktorý nútene striedal v 32. minúte piatkového stretnutia Niké ligy proti Žiline (0:0). Kentoš mal na úvodnom zraze k dispozícii 14 hráčov, v pondelok mužstvo doplnia Adam Gríger a Adrián Kaprálik.