Main Content

Nováčik z Košíc nedokáže zastaviť výsledkovú mizériu: Dokedy to bude trvať?

pondelok, 13. november 2023 18:20 | Autor: TASR

FC Košice
FC Košice | zdroj: TASR

Futbalisti FC Košice nezastavili sériu prehier ani proti Spartaku Trnava a v najvyššej slovenskej súťaži nebodovali už v deviatom zápase po sebe. V nedeľňajšom zápase prehrali 0:2 a okrem nepríjemnej série prehier ich trápi aj už takmer štvorhodinová séria bez streleného gólu.

"Každý z nás vníma situáciu, v ktorej sme. V kabíne si ju uvedomujeme a vieme, že ju musíme zlomiť," poznamenal obranca Michal Jonec. Hráči nováčika najvyššej súťaže neskórovali v troch zápasoch po sebe. Zatiaľ naposledy sa z gólu tešili v 11. minúte zápasu s Banskou Bystricou, v ktorom viedli 2:0, no napokon prehrali 2:4. Z krízy sa nedostali ani proti favorizovanej Trnave, ktorá v Košiciach zvíťazila napriek svojmu nahustenému programu.

Za kratší koniec povrazu ťahali v deviatich dueloch po sebe a od vyrovnania negatívneho rekordu Trenčína zo sezóny 2007/2008 ich delia ešte tri prehry. K lepším výsledkom zatiaľ nepomohla ani výmena trénera, keď Antona Šoltisa nahradil Ján Kozák mladší. "Je to ťažká situácia. Chvalabohu, že aj tímy pod nami prehrávajú a nedoťahujú sa na nás, ale donekonečna nebudeme mať toľko šťastia. V závere jesene si to rozdáme s nimi a uvidíme, kde budeme potom v tabuľke," poznamenal stredopoliar Michal Faško narážajúc na výsledky Zlatých Moraviec a Michaloviec.

Oba tímy sú aj po odohratí 14 zápasov bez víťazstva, zlatomoravecký ViOn má 3 body, Michalovce 5. Košičania sú aj napriek aktuálnej sérii prehier pred nimi so 7 bodmi. V nasledujúcom zápase po reprezentačnej prestávke sa predstavia v Žiline, no potom ich čakajú práve zápasy proti tabuľkovým konkurentom. V zápase proti Trnave chceli 3752 divákov potešiť výkonom aj vytúženými bodmi, no napriek sľubnému začiatku sa im to nepodarilo.