Main Content

Levice nestačili na favorizovanú Legiu Varšava: Mohlo to dopadnúť aj inak?

štvrtok, 16. november 2023 10:08 | Autor: TASR

Patrioti Levice
Patrioti Levice | zdroj: TASR

Basketbalisti Patriotov Levice neuspeli v kľúčovom zápase J-skupiny Európskeho pohára FIBA, keď v stredu na palubovke poľskej Legie Varšava prehrali 63:74. Vzhľadom na víťazstvo Oradey nad Katajou (105:92) zároveň stratili nádej na postup do ďalšej fázy.

Aktuálny majster Slovenska tak skončí v tabuľke na tretej priečke a so súťažou sa rozlúči v stredu 22. novembra o 18.30 h v súboji s fínskou Katajou Basket. Levičania pricestovali do Varšavy bez dlhodobo absentujúceho Bachana, ku ktorému sa pridal aj Adaway. Celkovo predviedli oba tímy dosť pomalý bodový začiatok, vzhľadom na to, čo bolo v hre. Patrioti sa opierali takmer výhradne o streľbu za tri body, Legia mala naproti tomu väčšiu hernú variabilitu a produktívneho Vitala. Hostia preto prehrávali po prvej štvrtine 14:19. Veľmi podobne to vyzeralo aj v ďalších minútach, dokonca v tretej dostal Bojanovský po dlhom čase svoj tím do vedenia (26:25). Varšava v tejto fáze robila viacero chýb, tie však neboli potrebné. Na opačnej strane boli však domáci efektívni, čo im vynieslo polčasový stav 40:32.

Začiatok druhého polčasu Levičanom úplne nevyšiel, Legii umožnili odskočiť dokonca na 13-bodový rozdiel (32:45). Vtedy zabral Bojanovský a najmä Kaukiainen, výsledkom bol návrat do boja o víťazstvo. Partia bola razom opäť vyrovnaná, Patriotom v tomto smere chýbal aj kúsok šťastia, aby dostali vedenie na svoju stranu. Pred záverečnou 10-minútovkou bolo všetko otvorené, Levice prehrávali len o bod – 51:52. Wheeler síce odštartoval štvrtú štvrtinu úspešným pokusom, ale Legia na to odpovedala 6 bodmi za sebou a tento úsek sa neskôr ukázal ako kľúčový. Patriotom totiž postupne dochádzali sily, spolu s početnosťou faulov a streleckými suchotami, im súper začal unikať. Dokumentoval to 16-bodový úsek, po ktorom už bolo rozhodnuté o víťazovi zápasu.

Aaron Wheeler, hráč Levíc: "Myslím si, že sme 30 minút hrali veľmi dobre. V štvrtej štvrtine sme trochu poľavili, ale celkovo som šťastný z toho, ako sme bojovali a hrali."