Main Content

Sokolíci sú na Chorvátov pripravení: Previerku berú ako dobrú formu prípravy

štvrtok, 16. november 2023 10:09 | Autor: TASR

Slovenská reprezentácia do 21 rokov
Slovenská reprezentácia do 21 rokov | zdroj: TASR

Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká vo štvrtok prípravný duel s Chorvátskom. Výkop je na programe o 17.00 h v Nitre. Duel odvysiela naživo JOJ Šport. Chorváti dali v uplynulých troch stretnutiach osem gólov, slovenskí hostitelia nadchádzajúceho európskeho šampionátu o jeden menej.

"Budeme sa chcieť opäť zlepšiť oproti predchádzajúcim zápasom. Ukázali sme si to na stretnutiach a na tréningoch zdokonaľujeme niektoré činnosti ako nábeh, uvoľňovanie priestorov a tak ďalej. Chalani musia ukázať individuálnu kvalitu, keď sa chcú dostať do nominácie na majstrovstvá Európy," uviedol asistent trénera SR "21" Tibor Goljan v rozhovore pre webstránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Chorváti v kvalifikačnej G-skupine ešte neprehrali a so siedmimi bodmi im patrí druhá priečka za Portugalskom. "Vieme o ich kvalite, boli aj účastníkom posledných majstrovstiev Európy," pripomenul stopér slovenskej dvadsaťjednotky Sebastian Kóša. Kóša je odchovanec nitrianskeho futbalu a súboj na domácom ihrisku bude mať pre neho špecifickú príchuť. "Vždy sa rád vraciam na Štadión pod Zoborom. To miesto je blízke môjmu srdcu," povedal v súčasnosti hráč Spartaka Trnava. Slovákov preveria v novembrovom asociačnom termíne ešte Česi. Duel sa bude hrať v pondelok 20. novembra v Hradci Králové.