Main Content

Toto sú 3 najlepší týždňa v NHL: Nechýba legenda, super bek aj hviezda Toronta

pondelok, 20. november 2023 20:50 | Autor: TASR

Cale Makar
Cale Makar | zdroj: TASR

Hráčmi týždňa v zámorskej hokejovej NHL sa stali obranca Cale Makar z Colorada a útočníci William Nylander z Toronta a Sidney Crosby z Pittsburghu. Informovala o tom oficiálna webstránka súťaže.

Prvou hviezdou je Makar, ktorý bodoval vo všetkých troch zápasoch a celkovo si pripísal osem bodov (1+7). Avalanche triumfovali vo všetkých troch dueloch počas týždňa. Makar sa stal najrýchlejším obrancom v histórii NHL, ktorý dosiahol hranicu 200 asistencií (254 zápasov).

Natiahol si svoju bodovú sériu na šesť zápasov. Švéd Nylander sa predstavil s Maple Leafs v Štokholme a pomohol mužstvu zvíťaziť v oboch dueloch. V prvom stretnutí prispel gólom a dvoma asistenciami k triumfu nad Detroitom 3:2.

V druhom rozhodol zápas proti Minnesote presným zásahom v predĺžení a predĺžil svoju bodovú sériu na 17 duelov, čím vyrovnal ôsmu najdlhšiu bodovú sériu na začiatku sezóny v histórii ligy. Treťou hviezdou týždňa sa stal Crosby. Kapitán Penguins bol s piatimi gólmi najlepší strelec uplynulého týždňa. Spolu získal sedem bodov a pomohol tímu zvíťaziť v dvoch zo štyroch stretnutí.