Main Content

Vstupenky na EURO 2024: Druhá fáza začne čoskoro. Toto sú detaily

pondelok, 20. november 2023 21:00 | Autor: TASR

Slovensko
Slovensko | zdroj: TASR

Druhá fáza predaja vstupeniek na budúcoročné futbalové EURO v Nemecku odštartuje 4. decembra, dva dni po žrebe skupinovej fázy. V pondelok o tom informoval Nemecký futbalový zväz (DFB).

K dispozícii bude milión vstupeniek pre fanúšikov tímov, ktoré sa do tohto termínu kvalifikujú na šampionát. Tretia fáza bude na budúci rok pre fanúšikov posledných troch krajín, ktoré postúpia z play off. Počas prvej fázy sa v lotérii predalo 1,2 milióna vstupeniek, na ktoré prišlo až 20 miliónov žiadostí.

Cena vstupeniek sa pohybuje od 30 do 1000 eur. Šampionát sa uskutoční od 14. júna do 14. júla v desiatich nemeckých mestách a o titul zabojuje 24 tímov. Na majstrovstvách nebudú chýbať slovenskí futbalisti, ktorí postúpili z druhého miesta J-skupiny.

Zároveň si zaistili miesto v treťom výkonnostnom koši pred žrebom. Zariadil im to nedeľňajší triumf 2:1 na pôde Bosny a Hercegoviny v záverečnom dueli kvalifikácie. Do pondelka sa okrem nich kvalifikovali aj domáce Nemecko, Albánsko, Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Anglicko, Francúzsko, Maďarsko, Holandsko, Portugalsko, Rumunsko, Škótsko, Srbsko, Španielsko, Švajčiarsko a Turecko.