Main Content

Novak Djokovič chce rešpekt. Hádal sa s fanúšikmi

piatok, 24. november 2023 09:45 | Autor: TASR

Novak Djokovič
Novak Djokovič | zdroj: TASR

Srbský tenista Novak Djokovič sa dostal do kontroverzie s britskými fanúšikmi po štvrťfinálovom zápase Davisovho pohára. Srbi v ňom zdolali Veľkú Britániu 2:0 a postúpili do semifinále.

Fanúšikovia však počas jeho rozhovoru pre televíziu bubnovali a skandovali, Srb im odkázal, aby boli ticho. Djokovič sa po triumfe nad Cameronom Norriem (6:4, 6:4) stal najúspešnejším srbským hráčom v histórii Davisovho pohára. Získal rekordné 44. víťazstvo a posunul sa pred Nenada Zimonjiča.

"Hrať za svoju krajinu je vždy najväčší tlak a motivácia," povedal v rozhovore, ktorý však vzápätí narušili britskí priaznivci. Djokovič im gestom ukázal, aby boli ticho a neskôr im aj expresívne odkázal, aby sa utíšili.

Vzápätí povedal: "Naučte sa rešpektovať hráčov, naučte sa, ako sa správať." V sobotňajšom semifinále nastúpia Srbi proti Talianom. Balkánci si tento rok brúsia zuby na triumf, naposledy získali Davisov pohár v roku 2010. "Taliani sú veľmi silný súper. Ideme bojovať a necháme na kurte všetko," uzavrel 24-násobný grandslamový šampión.