Boženíkov tím vypadol z národného pohára: Slovenský útočník ale dal o sebe vedieť

pondelok, 27. november 2023 09:10 | Autor: TASR

Róbert Boženík
Róbert Boženík | zdroj: Instagram Feyenoord Rotterdam

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík skóroval v drese Boavisty Porto v nedeľnom zápase 4. kola Portugalského pohára, jeho tím však prehral na pôde Aroucy 3:4 v jedenástkovom rozstrele a zo súťaže vypadol.

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1, po predĺžení bol stav 2:2. Boženík, ktorý nastúpil v základnej zostave hostí, vyrovnal v 62. minúte na priebežných 1:1.

Dvadsaťštyriročný útočník dostal v 78. minúte žltú kartu a o osem minút neskôr striedal. O postupe Aroucy do osemfinále rozhodla piata séria rozstrelu, v nej domáci Bogdan Milovanov svoj pokus premenil, kým Ilija Vukotič na strane hostí zlyhal.