Main Content

Alejandro Garnacho stále neverí tomu, aký gól dal. Moment, na ktorý sa nezabudne

pondelok, 27. november 2023 18:30 | Autor: TASR

Manchester United
Manchester United | zdroj: TASR

Útočník Manchestru United Alejandro Garnacho strelil v nedeľňajšom zápase 13. kola Premier League na pôde Evertonu gól, ktorý je podľa anglických médií vážny kandidát na najkrajší v sezóne. V 3. minúte sa po centri Dioga Dalota z pravej strany dostal k zakončeniu nožničkami a krížnou strelou do vzdialenejšieho horného rohu otvoril skóre.

Gólom aj následnou oslavou napodobnil Cristiana Ronalda. Pre 19-ročného Garnacha to bol prvý gól v ligovej sezóne a naštartoval ním United k víťazstvu 3:0. "Stále tomu nemôžem uveriť," poznamenal Argentínčan. "Iba som trafil loptu, otočil som sa a povedal som si ´môj Bože´," poznamenal Garnacho, ktorý sebavedomo odpovedal na otázku, či mohlo ísť o najkrajší gól sezóny: "Je síce ešte iba november, ale asi áno."

Garnacho svojím kúskom pripomenul presný zásah iného hráča Manchestru United - Waynea Rooneyho, ktorý sa podobne presadil v mestskom derby proti City v roku 2011. Vzhľadom na gólovú oslavu s výskokom, otočkou s následným švihnutím rúk popri tele však evokoval spomienku predovšetkým na gól Ronalda vo štvrťfinále Ligy majstrov proti Juventusu Turín v roku 2018.

"Nikdy som nevidel podobný gól, ani vydarenejšie nožničky. Tieto boli najlepšie, ktoré som zažil priamo na štadióne a to som videl aj nožničky Rooneyho," povedal bývalý obranca Gary Neville, ktorý pôsobí ako expert pre Sky Sports. Garnacho pochádza z Argentíny a hoci je pre veľkú časť tamojších mladých futbalistov vzor Lionel Messi, on inklinuje skôr k Messiho dlhoročnému rivalovi Ronaldovi.

Spoločne si zahrali v drese Manchestru United a práve fenomenálny Portugalčan prihral Garnachovi na jeho prvý gól v minulej sezóne. "Garnacho musí ešte tvrdo pracovať, má pred sebou dlhú cestu. Má však veľký potenciál. Tento gól nie je prvý prípad, keď ukázal záblesk svojich schopností. Bude však potrebné, aby bol schopný ich dokazovať konzistentne," povedal tréner United Erik Ten Hag. Garnachov gól nadchol aj jeho spoluhráča Bruna Fernandesa.

"Bolo to úžasné. Niečo, čo nepochádza z tohto sveta," komentoval pre AFP nožničky kapitán United a ku gólovej oslave Garnacha dodal: "Pravdepodobne príliš často pozerá klipy s Ronaldom. Všetci vieme, že je jeho veľký fanúšik. Čaká ho však dlhá cesta, aby sa raz dostal na Ronaldovu úroveň, no postupne nasleduje jeho kroky. Chce byť niečím špeciálnym vo futbalovom svete a myslím si, že má na to, aby to dokázal. No musí toho urobiť viac, ako bol ten gól."