Main Content

OFICIÁLNE: Bayern Mníchov nenecháva nič na náhodu! Nové zmluvy získali 2 hráči

streda, 29. november 2023 08:57 | Autor: TASR

Bayern Mníchov
Bayern Mníchov | zdroj: TASR

Nemecký futbalový klub Bayern Mníchov predĺžil zmluvy s brankármi Manuelom Neuerom a Svenom Ulreichom do roku 2025. Neuer prišiel do Bayernu zo Schalke v roku 2011 a rýchlo sa vypracoval na post brankárskej jednotky.

Od roku 2017 nosí kapitánsku pásku, za bavorský klub odohral 494 zápasov a vybojoval s ním jedenásť bundesligových titulov, dva triumfy v Lige majstrov a šesť Nemeckých pohárov. Na konci októbra sa po 331 dňoch vrátil do súťažného kolotoča, 37-ročný Nemec sa takmer rok zotavoval zo zlomeniny nohy, ktorú utrpel vlani na decembrovej lyžovačke.

"Som šťastný, že môžem zostať v FC Bayern ďalší rok. Po dlhom zranení som opäť v plnom prúde. Je pre mňa nesmierne zábavné byť na ihrisku s týmto tímom. Som si istý, že spolu s fanúšikmi dokážeme v nadchádzajúcich rokoch dosiahnuť veľké ciele. Samozrejme, jeden z nich je finále Ligy majstrov 2025 v Mníchove. S vedomím, že stále mám po svojom boku Svena, je to ešte krajšie," uviedol Neuer pre klubový web.

Ulreich pôsobí v Mníchove od roku 2015, v Neuerovej neprítomnosti v tejto sezóne zastával brankársky post práve on. "Keď som v roku 2015 prišiel do Bayernu zo Stuttgartu, nikdy by som si nepomyslel, že tu zostanem tak dlho. Teraz som predĺžil zmluvu do roku 2025 a budem sa naďalej snažiť prispievať k tomu, aby sme dosiahli to, čo si zaumienime. Som rád, že môžem pokračovať v spolupráci s Manuelom. Mám s ním oveľa viac spoločného než len vášeň pre futbal, sme priatelia," dodal.