Main Content

Rafael Nadal je oficiálne späť na dvorcoch: Toto španielska legenda povedala

streda, 3. január 2024 08:27 | Autor: TASR

Rafael Nadal
Rafael Nadal | zdroj: TASR

Španiel Rafael Nadal má za sebou úspešný návrat na tenisové dvorce. Po takmer roku odohral zápas vo dvojhre, na turnaji ATP v austrálskom Brisbane zdolal v 1. kole Dominica Thiema z Rakúska 7:5 a 6:1. Tridsaťsedemročný hráč nehral dvojhru od minuloročnej prehry v druhom kole na Australian Open, pričom podstúpil dve operácie bedrového kĺbu.

Dlhé prestávka vyvolala obavy, že by sa jeho kariéra mohla skončiť, ale Španiel tento týždeň uviedol, že je odhodlaný vrátiť sa v novej sezóne. Pripustil však, že existuje vysoké percento, že to bude jeho posledná sezóna v kariére. Nechal si však ´pootvorené dvere´ a uviedol, že "bude dôležité, čo telo vydrží."

Dvadsaťdvanásobný grandslamový šampión odohral už v nedeľu štvorhru po boku krajana Marca Lopeza, v ktorej prehrali s austrálskym párom Jordan Thompson, Max Purcell dvakrát 4:6. S Thiemom sa stretol už 16-krát, desaťkrát zvíťazil, Rakúšan uspel v šiestich dueloch.

"Dnes je pre mňa emocionálny a dôležitý deň - po pravdepodobne jednom z najťažších rokov v mojej tenisovej kariére. Nečakajte veľa, už len to že som tu, je pre mňa víťazstvo," uviedol 37-ročný tenista po zápase. Do 2. kola sa prebojoval aj slovenský tenista Lukáš Klein. V prvom kole zdolal Sebastiana Baeza z Argetníny 4:6, 6:3, 6:4. V ďalšej fáze narazí na Mattea Arnaldiho z Talianska, ktorý zdolal Maďara Martona Fucsovicsa 6:7, 6:4 a 7:6.