Main Content

Schmiedlová uhrala len tri gemy: Aký bol dôvod prehry?

pondelok, 15. január 2024 09:25 | Autor: TASR

Anna Karolína Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová | zdroj: TASR

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Štvrtej nasadenej Američanke Cori Gauffovej podľahla hladko 3:6, 0:6. Jej maximom v Melbourne zostáva 2. kolo z rokov 2023, 2021, 2015 a 2014.

Najlepšia slovenská singlistka ani v treťom vzájomnom zápase nenašla recept na vlaňajšiu šampiónku US Open. Počas celého duelu si ani raz nedokázala udržať vlastné podanie. Aj Gauffová sa v úvodnom sete trápila na servise, stratila ho trikrát, no v druhom dejstve už na centri v aréne Roda Lavera dominovala a Slovenke uštedrila "kanára".

Nadviazala na triumfy nad Schmiedlovou z osemfinále minuloročného Roland Garros v Paríži i z turnaja WTA v Madride z mája 2022, obe stretnutia sa hrali na antuke. "V prvom sete som bola trochu nervózna, nevychádzalo mi prvé podanie, no kompenzovala som to kvalitnými returnami. V druhom dejstve mi začal fungovať servis, chytila som správny rytmus. Upokojila som sa, uvoľnila a na kurte som si to užívala," uviedla v pozápasovom interview Gauffová, ktorá v 2. kole nastúpi proti nenasadenej krajanke Caroline Dolehideovej. Schmiedlová bola sklamaná, že favoritke nekládla tuhší odpor.

"Dnes som sa v melbournskom teple dosť zadýchavala. V uplynulých dvoch-troch dňoch mi na tréningoch príliš nešlo podanie a neposlúchalo ma ani v zápase proti Gauffovej. Je to škoda, pretože jediná šanca, ako hrať s Coco vyrovnanú partiu, je pomôcť si servisom," zdôraznila v rozhovore pre Slovenský rozhlas.

ženy - dvojhra - 1. kolo: Cori Gauffová (USA-4) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:3, 6:0