LA LIGA: Mallorca sa konečne dočkala výhry. Avšak, bez Greifa a Valjenta

nedeľa, 11. február 2024 21:12 | Autor: TASR

Dominik Greif
Dominik Greif | zdroj: TASR

Futbalisti RCD Mallorca sa po piatich zápasoch opäť dočkali víťazstva v španielskej La Lige.

V súboji 24. kola zdolali v nedeľu doma Rayo Vallecano 2:1 gólom kosovského útočníka Vedata Muriqiho v prvej minúte nadstavenia. V zostave Mallorcy chýbal pre zranenie kolena slovenský obranca Martin Valjent, jeho krajan Dominik Greif kryl na striedačke chrbát brankárskej jednotke domácich Predragovi Rajkovičovi.

Mallorca je priebežne na 15. mieste tabuľky o bod za Rayom. Hráči FC Sevilla sa začínajú odpútavať od dna tabuľky, zvíťazili v druhom stretnutí za sebou, tentoraz nad Atleticom Madrid 1:0.

Jediný gól duelu dal v 15. minúte Isaac Romero. Atletico nebodovalo v druhom zápase za sebou a na štvrtej priečke má naďalej stratu 13 bodov na vedúci Real Madrid. Hráči Getafe zvíťazili nad Celtou Vigo 3:2 a patrí im desiata pozícia.