Main Content

POTVRDENÉ: Kylian Mbappé opustí PSG! Čaká ho Real? Barca? Premier League?

štvrtok, 15. február 2024 22:09 | Autor: TASR

Kylian Mbappé
Kylian Mbappé | zdroj: TASR

Francúzsky futbalista Kylian Mbappe oznámil vedeniu Paríža St. Germain, že v lete opustí klub. Meno 25-ročného útočníka sa najčastejšie skloňuje v súvislosti so záujmom Realu Madrid.

Informovala AFP. Mbappe sa minulé leto rozhodol neaktivovať klauzulu a nepredĺžiť kontrakt s úradujúcim francúzskym šampiónom, ktorý vyprší už o pár mesiacov - 30. júna. Po tomto termíne sa stane voľným hráčom a môže podpísať zmluvu s iným klubom.

Svoje rozhodnutie oznámil vo štvrtok v tréningovom centre PSG, ktoré sa nachádza v západnom predmestí Paríža v Poissy. Mbappe odštartoval profesionálnu kariéru v AS Monaco. Do Paríža prišiel v auguste 2017 najskôr na hosťovanie a neskôr na prestup.

Katarským kapitálom dotovaný klub z francúzskej metropoly za neho zaplatil 180 miliónov eur, čo je doteraz druhý najdrahší transfer v histórii svetového futbalu. S PSG získal päť titulov v Ligue 1 a šiesty má na dosah, trikrát vyhral Francúzsky pohár, dvakrát Ligový pohár, v covidom poznačenej sezóne 2019/2020 postúpil so St. Germain do finále Ligy majstrov.

V ňom nestačil francúzsky tím na Bayern Mníchov. S Francúzskom bol Mbappe majster sveta (2018), o štyri roky neskôr v Katare nedovolili "Les Bleus" obhájiť vo finále titul Argentínčania. Pomohol aj k prvenstvu v Lige národov (2020/2021). Za národný tím odohral zatiaľ 75 zápasov, strelil 46 gólov.