Main Content

OFICIÁLNE: Tréner Premier League dostal mastnú pokutu. Môže za to sendvič?

streda, 21. február 2024 08:27 | Autor: TASR

Premier League
Premier League | zdroj: PL

Anglický futbalový tréner Chris Wilder dostal v utorok od Anglickej futbalovej asociácie (FA) pokutu 11.500 libier (13.400 eur).

Hlavný kouč Sheffieldu United po stretnutí na pôde Crystal Palace (2:3) slovne zaútočil na rozhodcov. Jedného z čiarových arbitrov obvinil z nedostatku rešpektu, keďže počas jeho prítomnosti mal prežúvať sendvič. V spomínanom zápase 22. kola Premier League viedol duel ako hlavný rozhodca Tony Harrington, jeho asistentmi boli Dan Cook a Mark Scholes.

To, ktorý z dvojice mal "pohŕdať" 56-ročným trénerom, nie je z vyjadrení Wildera zrejmé. "Každé rozhodnutie, ktoré je 50 na 50, ide proti nám. Ak bude treba, vyrovnáme sa s tým, ale nebudem iba mlčať. Bol som za rozhodcom a povedal som mu to. Jeden z jeho asistentov v tom čase prežúval sendvič, čo som považoval za úplný nedostatok rešpektu. Dúfam, že si ho vychutnal, keď sa bavil s trénerom tímu Premier League," citovala Wildera agentúra AFP.

Sheffield je s 13 bodmi na dne tabuľky a v 25 zápasoch dostal 65 gólov, čo je najviac v histórii PL v tejto časti sezóny.