Main Content

Vedenie Serie A má jasný postoj: Superliga nie je dobrý projekt

piatok, 23. február 2024 10:51 | Autor: TASR

Serie A - logo
Serie A - logo | zdroj: © TASR

Vedenie talianskej Serie A naďalej odmieta podporiť projekt Európskej Superligy. Potvrdil to generálny riaditeľ Serie A Luigi De Siervo po stretnutí so šéfom športovej agentúry A22, ktorá chce súťaž organizovať.

Podľa vyhlásenia Serie A sa diskusia konala na popud A22, ktorá sa Talianov snaží naverbovať. "Súhlasíme s ostatnými európskymi futbalovými ligami. Podčiarkol som náš nesúhlas s projektom Superligy v súlade s predchádzajúcimi oznámeniami na túto tému v rokoch 2019, 2021 a 2023," citovala De Sierva agentúra AFP.

Založenie futbalovej Superligy oznámilo v apríli 2021 dvanásť európskych veľkoklubov. Po obrovskej vlne kritiky nevydržal projekt ani 48 hodín. Aj pod hrozbou sankcií od UEFA od neho následne deväť klubov odstúpilo.

Naďalej ho oficiálne podporujú Real Madrid a FC Barcelona, oba kluby niekoľko mesiacov čelili disciplinárnemu konaniu zo strany UEFA. Súdny dvor Európskej únie (SDEÚ) však v decembri rozhodol, že UEFA aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) blokovaním Superligy konali v rozpore s európskym právom. Podľa sudcov tento verdikt nutne neznamená, že súťaž musí byť schválená, no A22 už s podujatím počíta.