Main Content

AKTUALIZOVANÉ: Adam Ružička v NHL takmer určite dohral. Jeho ďalší osud?

sobota, 24. február 2024 12:52 | Autor: TASR, Redakcia Sport7.sk

Adam Ružička
Adam Ružička | zdroj: TASR

Slovenský hokejista Adam Ružička pravdepodobne predčasne skončí v klube zámorskej NHL Arizona Coyotes.

Klub ho niekoľko hodín po kontroverznom videu umiestnil na nepodmienenú waiver listinu s cieľom ukončiť jeho kontrakt. Slovenský útočník predtým na sociálnej sieti zverejnil video, na ktorom ho je vidieť za tanierom s neznámym bielym práškom. Predstavitelia klubu z Arizony zatiaľ nechceli situáciu bližšie komentovať.

Dvadsaťštyriročný Ružička sa do Arizony presťahoval koncom januára z Calgary Flames, keď si ho Coyotes stiahli z waiver listiny. V tíme nového zamestnávateľa nastúpil iba na tri zápasy bez bodového zisku, v uplynulých dvoch dueloch bol iba na tribúne.

Pred prestupom hral väčšinou až vo štvrtom útoku Flames, v ktorých drese počas tejto sezóny nazbieral tri góly a šesť asistencií v 39 zápasoch. V kanadskom klube celkovo počas štyroch rokov odohral 114 duelov s bilanciou 14 góly a 26 asistencií. Calgary ho draftovalo v roku 2017 zo štvrtého kola. 

UPDATE: V tejto chvíli je nejasné, aké bude ďalšie pokračovanie kariéry slovenského útočníka Adama Ružičku. Je ale takmer isté, že v NHL to už nebude, ani teraz a ani v budúcnosti. Objavili sa reporty, ktoré pojednávajú o jeho možnom návrate do Európy.