Main Content

OFICIÁLNE: Leo Sauer si vyslúžil vo Feyenoorde nový kontrakt

piatok, 1. marec 2024 19:34 | Autor: TASR

Leo Sauer
Leo Sauer | zdroj: Twitter

Slovenský futbalista Leo Sauer predĺžil zmluvu s Feyenoordom Rotterdam. Osemnásťročný mládežnícky reprezentant podpísal s holandským klubom nový kontrakt s platnosťou do júna 2028.

"Klub ako Feyenoord sa neodmieta. Štadión, fanúšikovia, organizácia - všetko je fantastické a je radosť tu hrať. Predĺženie zmluvy vnímam ako odmenu a prejav dôvery. Uplynulý rok ubehol veľmi rýchlo, teraz som v prvom tíme a na tejto úrovni sa každodenne veľa učím. Teraz je mojou úlohou naďalej tvrdo pracovať, potom dostanem svoje šance a budem môcť ukázať, čoho som schopný," uviedol Sauer pre oficiálny web úradujúceho šampióna holandskej Eredivisie.

Sauer pôsobí vo Feyenoorde od leta 2022, keď najskôr prišiel na hosťovanie z MŠK Žilina a následne ho klub získal na trvalý prestup. Od augusta 2023 je súčasť A-tímu a hneď pri svojom debute proti Sparte Rotterdam zaznamenal premiérový presný zásah, ktorým vyrovnal na 2:2.

V septembri minulého roka si odkrútil premiéru v Lige majstrov a v októbri si vyslúžil od trénera Francesca Calzonu prvú pozvánku do reprezentačného A-tímu, no debut v závere kvalifikácie ME nezažil.