Main Content

Poznáme TOP šestku Niké ligy: Do poslednej chvíle to bola dráma

nedeľa, 3. marec 2024 09:52 | Autor: TASR

MŠK Žilina
MŠK Žilina | zdroj: TASR

Futbalisti Dunajskej Stredy, Podbrezovej a Ružomberka si v záverečnom 22. kole Niké Ligy zabezpečili miestenku v skupine o titul.

ŠK Slovan Bratislava sa stal víťazom základnej časti a do nadstavby ide s priepastným šestnásťbodovým náskokom pred Žilinou, tretia je Trnava. Vicemajster DAC skončil na štvrtom mieste, keď remizoval v sobotňajšom zápase so Žilinou 1:1. Hostia viedli od 6. minúty vďaka Máriovi Sauerovi, ale po prestávke vyrovnal Ammar Ramadan a zabezpečil deľbu bodov.

Dunajská získala 37 bodov a na "šošonov" stráca štyri body. O ďalšie dve miestenky o umiestnenie v prvej šestke súperili na diaľku štyri tímy. Výsledky duelov spôsobili, že nastala špecifická situácia a všetky mužstvá mali rovnaký počet 34 bodov. Na 5. pozícii skončila nakoniec Podbrezová, ktorá prehrala s Ružomberkom 1:2, ale mala najlepšie vzájomné zápasy so zvyšnými troma mužstvami. Šieste miesto a posledné postupové do skupiny o titul získal Ružomberkom, ktorý získal v minitabuľke 10 bodov za víťazstvo nad Trenčínom, výhru a remízu s Duklou a triumf nad Podbrezovou.

Siedme miesto obsadil Trenčín, ktorý v záverečnom kole len remizoval na ihrisku Skalice 0:0. Ôsma skončila Banská Bystrica, keď sa jej domáci súboj s Košicami skončil výsledkom 1:1. "Belasí" si prvenstvo v dlhodobej časti súťaže zaistili už skôr. V sobotu v derby zdolali trnavský Spartak 2:0. Mužstvo Vladimíra Weissa st. prehralo len raz, keď v septembri podľahli na pôde Dunajskej Stredy.

Zo 66 možných bodov získalo až 57. Zverenci Michala Gašparík skončili tretí. Náročná úloha čaká na futbalistov ViOn Zlaté Moravce-Vráble, ktorí nezaknihovali ani jedno víťazstvo. Na predposledné Michalovce strácajú šesť bodov. Oba tímy na seba narazia v rámci 1. kola skupiny o udržanie sa. Nadstavbová časť NL odštartuje zápasmi v oboch skupinách na budúci víkend. Majster a vypadávajúci budú známi najneskôr v sobotu 18. mája, keď je na programe záverečné 10. kolo. Slovan odštartuje skupinu o titul na ihrisku Ružomberka, Dunajská Streda sa predstaví v Trnave a Žilina privíta Podbrezovú