Main Content

Žreb Európskej ligy: Prichádza talianske derby, ako sú na tom kluby z Anglicka?

piatok, 15. marec 2024 14:07 | Autor: TASR

Európska liga
Európska liga | zdroj: Európska liga

Súperom futbalistov FC Liverpool vo štvrťfinále Európskej ligy bude Atalanta. Osemfinálový premožiteľ Sparty Praha odohrá prvý zápas doma, odvetu v Bergame.

Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Na žrebe neplatili žiadne obmedzenia, naraziť na seba mohli aj tímy z jednej krajiny. Až troch zástupcov malo v osudí Taliansko, dvoch Anglicko, po jednom Nemecko, Francúzsko a Portugalsko.

Suverénny líder nemeckej Bundesligy Bayer Leverkusen nastúpi proti West Hamu United, ktorý vlani vyhral Európsku konferenčnú ligu. Finalista uplynulého ročníka EL AS Rím si zmeria sily s rivalom zo Serie A milánskym AC.

"Rossoneri" si v osemfinále poradili v dvojzápase so Slaviou Praha, Rimania prešli cez Brighton. Štvrtú dvojicu tvoria Benfica Lisabon a Olympique Marseille. Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe 11. apríla, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr 18. apríla. Finále EL sa bude hrať 22. mája v Dubline. V minulom ročníku získal trofej španielsky tím FC Sevilla, ktorý v tejto sezóne účinkoval v Lige majstrov.