Main Content

Opäť prichádza zmena: Novak Djokovič ukončil spoluprácu s trénerom

streda, 27. marec 2024 11:49 | Autor: TASR

Novak Djokovič
Novak Djokovič | zdroj: TASR

Srbský tenista Novak Djokovič ukončil spoluprácu s chorvátskym trénerom Goranom Ivaniševičom. Líder svetového rebríčka to uviedol v stredu na Instagrame.

"Jasne si pamätám na moment, keď som Gorana pozval do svojho tímu. Bolo to ešte v roku 2018 a s Mariánom (Vajda) sme chceli, aby som sa zlepšil na podaní. V skutočnosti sme odvtedy priniesli nielen servis, ale aj veľa smiechu, zábavy, koncoročné umiestnenia na prvom mieste, rekordné úspechy a ďalších 12 grandslamov," uviedol 36-ročný Djokovič.

"Pred niekoľkými dňami sme sa s Goranom rozhodli ukončiť spoluprácu. Naša chémia na kurte mala svoje vzostupy a pády, ale naše priateľstvo bolo vždy pevné ako skala. Vďaka za všetko, priateľ môj. Mám ťa rád," dodal dvadsaťštyrinásobný grandslamový šampión. Ivaniševič sa stal hlavným trénerom Srba v marci 2022, predtým niekoľko rokov pracoval po boku Slováka Mariána Vajdu.

Djokovič mal minulý rok jednu zo svojich najlepších sezón, získal tri grandslamové tituly a vo finále Wimbledonu prehral v piatich setoch so Španielom Carlosom Alcarazom. Djokovič v úvode tejto sezóny najprv neuspel v semifinále Australian Open s Talianom Jannikom Sinnerom, ktorý nakoniec získal titul. Prekvapujúco vypadol už v 3. kole na turnaji v Indian Wells, keď podľahol ďalšiemu Talianovi Lucovi Nardimu v troch setoch 4:6, 6:3, 3:6. Neskôr sa odhlásil z turnaja v Miami.