Main Content

Nitra si na Michalovčanov verí: Buček hovorí ako chcú Corgoni hrať

utorok, 2. apríl 2024 11:30 | Autor: TASR

Samuel Buček
Samuel Buček | zdroj: TASR

Hokejisti HK Nitra si po štvrťfinálovom vyradení víťaza základnej časti Tipos extraligy veria aj na druhý tím dlhodobej časti. V sérii proti HK Dukla Ingema Michalovce nastúpia opäť v pozícii outsidera, no s cieľom postúpiť do svojho šiesteho finále v histórii najvyššej slovenskej súťaže.

Oba tímy sa stretnú v play off prvýkrát v histórii. Vývoj série načrtnú úvodné stretnutia, v ktorých budú mať výhodu domáceho prostredia Michalovčania. "Ťažko predikovať niečo dopredu. Uvidíme, ako si to chalani rozdajú v prvých dvoch zápasoch. Samozrejme, je tam obrovské ihrisko a my máme hráčov, ktorí dobre korčuľujú, môže to byť výhoda. Prejsť z malých plôch, ako je v Poprade či u nás, na tak veľké ´letisko´, môže chvíľu trvať, kým si zvykneme a nájdeme medzery v defenzíve Michaloviec. Pozrieme si video, ako sme tam hrali, čo fungovalo a na to nadviažeme," uviedol Ivan Švarný, asistent trénera Nitry.

Nitrania spečatili svoj postup v piatok, čo je päť dní pred začiatkom semifinále. Stali sa prvým tímom v histórii súťaže, ktorý dokázal vo štvrťfinále ukončiť sezónu víťazovi základnej časti. "Corgoni" majú okrem šesťzápasovej série s Popradom "v nohách" aj predkolo na päť duelov proti Dukle Trenčín. Napriek krátkemu času na regeneráciu si útočník Samuel Buček myslí, že nitrianskemu mužstvu to postačilo. "Priestor na oddych bol ideálny. Ak by sme mali viac dní voľna, tak si myslím, že by to bolo kontraproduktívne. Toto voľno bohato stačilo, v pondelok sme už absolvovali tréning a chystáme sa na Michalovce," uviedol Buček pre TASR.

Dvadsaťpäťročný krídelník so spoluhráčom Milošom Bubelom vedie s deviatimi bodmi (5+4) tabuľku produktivity play off. Michalovčania ako druhý tím základnej časti zdolali vo štvrťfinále Zvolen presvedčivo 4:1 na zápasy. Nitra a Michalovce sa stretli v ZČ štyrikrát a oba tímy si pripísali zhodne po dve víťazstvá. "Zápasy v základnej časti boli s nimi tesné. Play off je však niečo iné, no keď som videl ich stretnutia, tak si myslím, že to bude znovu vyrovnané. Keď budeme hrať tak ako doteraz, potom môžeme byť úspešní proti hocikomu, to sa aj potvrdilo. Ideme do toho so vztýčenou hlavou, sebavedomím a budeme hrať náš hokej, ktorý nás zdobí. Verím, že dokážeme zaskočiť aj Michalovce," dodal Buček pre TASR. Úvodný dvojzápas série je na programe 3., resp. 4. apríla na štadióne v Michalovciach. Pod Zobor sa súboje o finále presťahujú 7.-8. apríla.