Main Content

Dubnica vydolovala proti Žiline triumf: Bude dnes séria vyrovnaná?

streda, 3. apríl 2024 08:27 | Autor: TASR

Vlci Žilina
Vlci Žilina | zdroj: Daniel Stehlík/Vlci Žilina

Hokejisti TSS GROUP Dubnica zvíťazili v treťom zápase semifinále play off Tipos SHL nad tímom VLCI Žilina 3:2 a znížili stav série na 1:2.

O ich triumfe rozhodol gólom v 41. minúte Marek Hovorka. Štvrtý duel je na programe v stredu opäť v Dubnici.

TSS GROUP Dubnica - VLCI Žilina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 9. Mikula (Hovorka, Lenďák), 38. Kluka (Tybor, Hřebíček), 41. Hovorka (Haščák, Mikula) - 32. Diakov (Beták, Koyš), 36. Mráz (Bezúch, Jakubík). Rozhodovali: Adamec, Goga - Drblík, Jurčiak, vylúčení: 1:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1335 divákov. /stav série: 1:2/

Roman Chatrnúch, hlavný tréner TSS GROUP Dubnica: "Tento zápas mal podobný priebeh ako druhé stretnutie v Žiline. Opäť sme sa ujali vedenia, čo je proti takémuto súperovi po psychickej stránke veľmi dôležité. Mrzí ma nevyužitá šesťminútová presilovka, kde sme mohli konkurentovi odskočiť o dva góly. O dueli rozhodlo prvé striedanie tretej tretiny, kedy sme išli do vedenia a výbornou defenzívnou hrou, obetavosťou a množstvom zblokovaných striel sme si ustrážili víťazstvo. Chalani si dnes zaslúžili vyhrať a to je najlepšia pozvánka na zajtra."

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: "Dnešné stretnutie nás nezastihlo v najlepšej forme. Len snaha nestačí, tentokrát sme do toho museli vložiť aj umenie. Žiaľ, v šanciach, ktoré sme mali, chýbala efektivita. Súper dal prvý gól, vyrovnal a následne sa znovu ujal vedenia, čo nás dalo trochu dole. Chlapci napriek tomu stále bojovali. Chýbali nám však góly, za čo môžu aj dve nevyužité presilové hry."