Main Content

Novakovi Djokovičovi Monte Carlo chutí: Kto na neho čaká v semifinále?

sobota, 13. apríl 2024 08:17 | Autor: TASR

Novak Djokovič
Novak Djokovič | zdroj: TASR

Srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do semifinále dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Monte Carle.

Líder svetového rebríčka si v piatkovom štvrťfinále poradil s jedenástym nasadeným Austrálčanom Alexom de Minaurom v dvoch setoch 7:5, 6:4. Jeho súperom v boji o finále bude Nór Casper Ruud, ktorý ako osmička "pavúka" zdolal Francúza Uga Humberta 6:3, 4:6, 6:1.

Djokovič postúpil rekordný 77-krát medzi najlepšiu štvorku na podujatiach Masters 1000. Tridsaťšesťročný Srb je historicky najstarší semifinalista v Monte Carle v open ére. "Bolo to pre nás oboch náročný duel. Alex je jeden z najrýchlejších hráčov na svete. Dokáže vybehať aj loptičky, ktoré by 99 percent hráčov nedokázalo. Som rád, že som ho zdolal a dostal sa do semifinále," uviedol pre akreditované médiá Djokovič, ktorý sa usiluje o zisk tretieho singlového titulu v Monte Carle, prvého od roku 2015.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Grék Stefanos Tsitsipas a Talian Jannik Sinner. Tsitsipas v pozícii nasadenej dvanástky zdolal Karena Chačanova z Ruska 6:4, 6:2. Druhý hráč svetového rebríčka Sinner zvíťazil vo štvrťfinále nad turnajovou sedmičkou Dánom Holgerom Runem v troch setoch 6:4, 6:7 (6) a 6:3.