Main Content

Nielen Alonso, ale aj Wirtz a Xhaka: Leverkusen rozhodol o budúcnosti svojich opôr

utorok, 16. apríl 2024 08:20 | Autor: TASR

Leon Goretzka a Granit Xhaka
Leon Goretzka a Granit Xhaka | zdroj: TASR

Čerstvý nemecký futbalový šampión Bayer Leverkusen oznámil, že v jeho radoch budú pokračovať aj v nasledujúcej sezóne stredopoliari Florian Wirtz a Granit Xhaka.

V pondelňajšom rozhovore pre denník Spiegel to uviedol športový riaditeľ "farmaceutov" Simon Rolfes. Leverkusen dokázal v nedeľu spečatiť zisk historicky prvého ligového titulu v 120-ročnej histórii klubu. Mužstvo trénera Xabiho Alonsa sa radovalo z trofeje štyri kolá pred koncom sezóny, keď vyprášilo Werder Brémy (5:0).

Na presvedčivom víťazstve sa hetrikom podieľal práve Wirtz a strelecky sa presadil aj Xhaka. "Granit zostáva, Florian tiež. Ak by sme v lete urobili nejaké veľké zmeny, tak len preto, aby sme priviedli špičkových hráčov," povedal Rolfes.

Bayer ťahá sériu 43 zápasov bez prehry a je na dobrej ceste k zisku treble. "Farmaceutov" čaká 25. mája finále Nemeckého pohára proti druholigovému 1. FC Kaiserslautern a v úvodnom stretnutí štvrťfinále Európskej ligy zdolali West Ham United 2:0. Odveta je na programe vo štvrtok v Londýne.