Main Content

Hádzaná na OH 2024 prinesie veľkú šou: Takto vyzerajú skupiny, kto proti komu?

utorok, 16. apríl 2024 19:08 | Autor: TASR

Švédsko, hádzaná
Švédsko, hádzaná | zdroj: TASR

Utorňajší žreb určil rozdelenie základných skupín olympijského turnaja v hádzanej na blížiacich sa hrách v Paríži.

Medzi mužmi i ženami na ňom budú obhajovať zlato reprezentácie domáceho Francúzska. Zástupcovia hostiteľskej krajiny mali na žrebe možnosť výberu skupiny a oba národné tímy sa zhodne rozhodli pre "béčko".

Celkovo na žrebe figurovalo 24 tímov (12 mužských a 12 ženských). Tie vytvorili vo svojich kategóriách dve šesťčlenné skupiny. Francúzi si po päťminútovej porade vybrali B-skupinu, v ktorej budú ich súpermi Argentína, Egypt, Maďarsko, Nórsko a Dánsko. Definitívny výber oznámil tréner francúzskeho národného tímu Guillaume Gille.

Po jeho rozhodnutí bolo jasné, že zo štvrtého výkonnostného koša poputuje Slovinsko do A-skupiny, kde doplní Japonsko, Švédsko, Nemecko, Chorvátsko a Španielsko. Úradujúce olympijské šampiónky Francúzky sa rozhodli pridať taktiež do "béčka". Hlavný kouč družstva Olivier Krumbholz oznámil na pódiu, že Francúzky si zahrajú s Angolou, Brazíliou, Španielskom, Holandskom a Maďarskom.

Zo štvrtého koša tak Švédky doplnili v A-skupine Kórejskú republiku, Dánsko, Slovinsko, Nemecko a Nórsko. zloženie základných skupín olympijského turnaja v hádzanej na OH v Paríži:

A-skupina: Japonsko, Švédsko, Nemecko, Chorvátsko, Španielsko, Slovinsko B-skupina: Francúzsko, Argentína, Egypt, Maďarsko, Nórsko, Dánsko ženy: A-skupina: Kórejská rep., Dánsko, Slovinsko, Nemecko, Nórsko, Švédsko

B-skupina: Francúzsko, Angola, Brazília, Španielsko, Holandsko, Maďarsko