Main Content

Naby Keita si v tejto sezóne už nezahrá: Werder Brémy situáciu vidí jasne

utorok, 16. apríl 2024 19:08 | Autor: TASR

Naby Keita
Naby Keita | zdroj: Instagram

Nemecký futbalový klub Werder Brémy v utorok suspendoval do konca sezóny svojho stredopoliara Nabyho Keitu.

Účastník najvyššej Bundesligy udelil 29-ročnému Guinejčanovi aj "značnú pokutu" po tom, čo v nedeľu odmietol cestovať s tímom na zápas do Leverkusenu (0:5). Keitovi pred stretnutím oznámil hlavný tréner Ole Werner, že nenastúpi v základnej zostave. Bývalý hráč Liverpoolu následne odmietol nastúpiť do autobusu a namiesto toho odišiel domov.

"Nebudeme tolerovať Nabyho správanie. V ťažkom období pri našej nedávnej forme a dostupnosti mužstva sklamal svoj tím. Uprednostnil vlastné záujmy pred záujmami tímu. To nemôžeme dovoliť," uviedol vo vyhlásení športový riaditeľ Werderu Clemens Fritz, ktorý dodal, že klub nemal inú možnosť. Informovala o tom agentúra AFP.

Keita v pondelok na Instagrame uviedol, že vždy pracoval profesionálne: "Od začiatku mojej kariéry som nikdy nemal problémy s disciplínou, nech som bol kdekoľvek, a vždy som sa snažil byť vzorom. Nebudem preto akceptovať, aby niekto tento imidž poškodzoval." Brémy posilnil minulý rok v lete, keď sa mu skončila zmluva na Anfield Road a bol voľný hráč. Pre viaceré zranenia však nedokázal naplniť očakávania a odohral len päť zápasov v Bundeslige. Jeho zmluva platí do roku 2026.