Main Content

Neúspech sa neodpúšťa: Bosna a Hercegovina má nového trénera

sobota, 20. apríl 2024 09:26 | Autor: TASR

Futbalový trávnik
Futbalový trávnik | zdroj: Fortuna

Sergej Barbarez sa stal novým trénerom futbalovej reprezentácie Bosny a Hercegoviny. Vo funkcii nahradil Sava Miloševiča, ktorý viedol tím iba sedem mesiacov a nedokázal s ním postúpiť z play off na finálový turnaj ME 2024 v Nemecku.

Bosna bola aj jeden zo súperov Slovenska v kvalifikácii. "Myslíme si, že jeho energia, charizma a autorita dostanú národný tím späť do správnych koľají," povedal Vico Zeljkovič, prezident Futbalového zväzu Bosny a Hercegoviny. Barbarez podpísal zmluvu na štyri roky a jeho cieľ bude priviesť Bosnu na MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku.

Balkánsky tím sa na veľký turnaj dokázal prebojovať iba raz vo svojej histórii, v roku 2014 štartoval na MS v Brazílii. Päťdesiatdvaročný Barbarez bol v minulosti kapitánom národného tímu, za ktorý odohral 47 zápasov a strelil 17 gólov. Legionársky pôsobil v Nemecku, kde hrával za Hannover, Borussiu Dortmund, Hamburger SV a Bayer Leverkusen. Kariéru ukončil v roku 2008 s 330 bundesligovými štartmi na konte. V sezóne 2000/2001 bol s 22 gólmi najlepší strelec súťaže. Informovala o tom AFP.