Vancouver a Pittsburgh v úvode play-off zaváhali

štvrtok, 12. apríl 2012 09:00 | Autor: TASR

V úvodných dueloch 1. kola play-off v zámorskej hokejovej NHL až v dvoch dueloch z troch uspeli hosťujúce mužstvá, keď Philadelphia zdolala Pittsburgh 4:3 po predĺžení a Vancouver podľahol Los Angeles 2:3.

Penguins pritom začali veľmi dobre a prvú tretinu vyhrali 3:0. V druhej časti skorigoval Briere a ten istý hráč znížil na rozdiel jediného gólu v 50. min. Philadelphia vyrovnala o tri minúty neskôr a v tretej minúte predĺženia rozhodol o triumfe Flyers český krídelník Jakub Voráček.

Aj Canucks doma viedli, ale len 1:0 po góle Burrowsa. Kings otočili na 2:1, ale sedem sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal Edler. V III. tretine poslal hostí do vedenia Penner a konečnú podobu výsledku dal gólom do prázdnej bránky Brown.

Doma uspeli len hokejisti tímu Nashville Predators, ktorí zvíťazili nad Detroitom 3:2. Hrdinom duelu sa stal domáci dvojgólový útočník Gabriel Bourque.

Výsledky- streda:

Pittsburgh - Philadelphia 3:4 po predĺžení (3:0, 0:1, 0:2 - 0:1) - stav série: 0:1

Nashville - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série: 1:0

Vancouver - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:0, 1:3) - stav série: 0:1