Main Content

Budú hrať Švajčiari na MS 2024 o medaily? Príde niekoľko hráčov z NHL

utorok, 23. apríl 2024 18:48 | Autor: TASR

Nico Hischier
Nico Hischier | zdroj: TASR

Švajčiarsku hokejovú reprezentáciu posilnia na MS v Prahe a Ostrave minimálne štyria hráči z NHL. Pozvánku prijali brankár Akira Schmid, obranca Jonas Siegenthaler a útočníci Nico Hischier s Philippom Kurashevom.

"Švajčiarski hráči, ktorí pôsobia v NHL, reprezentujú našu krajinu skvelým spôsobom. Všetci obohatia náš tím svojimi hernými kvalitami na ľade aj mimo neho," uviedol reprezentačný tréner Patrick Fischer pre zväzový web. Všetci štyri sa majú pripojiť k mužstvu od štvrtého týždňa prípravy. Hischier, ktorý je kapitán New Jersey, odohral v tejto sezóne 71 zápasov a získal 67 bodov (27+40). Na šampionáte sa predstavia aj jeho kluboví spoluhráči.

Siegenthaler pre zranenia nastúpil len v 57 dueloch základnej časti a zaznamenal jeden gól a osem asistencií. Schmid odchytal väčšinu ročníka na farme v AHL, v drese Devils sa predstavil v 19 stretnutiach s priemerom 3,15 inkasovaného gólu na zápas a s úspešnosťou zákrokov 89,5 percenta. Kurashev zo Chicaga Blackhawks má za sebou štvrtú sezónu v profilige a najproduktívnejšiu v kariére. V 75 dueloch si pripísal 54 bodov (18+36).

Švajčiari zatiaľ nastúpili počas prípravy na štyri zápasy, v ktorých dosiahli dve víťazstvá a dve prehry. Najprv nestačili dvakrát v Humennom na Slovensko (0:3 a 3:5) a minulý týždeň uspeli v Bazileji pred domácimi fanúšikmi s Francúzskom (2:0, 3:2 pp). Na MS sa predstavia v pražskej A-skupine spolu s organizátorom z Česka, Kanadou, Fínskom, Nórskom, Rakúskom, Dánskom a Veľkou Britániou.