Main Content

Finálový turnaj PBJK bude hostiť Sevilla: Slovenky čakajú na svoje súperky

štvrtok, 25. apríl 2024 19:11 | Autor: TASR

Matej Lipták
Matej Lipták | zdroj: © TASR

Finálový turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa aj za účasti slovenských tenistiek uskutoční 12.-20. novembra na štadióne La Cartuja v Seville.

Po prvý raz sa bude hrať vo forme vyraďovacích bojov, ktoré nahradia skupinovú fázu. Slovenky sa meno súpera dozvedia v utorok 30. apríla, keď je v Londýne o 13.00 SELČ na programe žreb. Osem tímov odohrá v termíne od 12. - 14. novembra prvé kolo, v ktorom bude bojovať o postup do štvrťfinále.

Účasť medzi osmičkou najlepších bude mať v predstihu istú štvorica nasadených tímov. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) pristúpila k zmene formátu po porade s hráčkami, kapitánmi, vysielateľmi a fanúšikmi.

Riaditeľkou turnaja bude bývalá španielska tenistka Conchita Martinezová. Slovenky postúpili medzi elitnú dvanástku vďaka aprílovému víťazstvu 4:0 nad Slovinskom na harde v bratislavskom NTC. O svojom triumfe rozhodli už po dvojhrách. V úvodný deň uspeli Anna Karolína Schmiedlová i Viktória Hrunčáková, rozhodujúci tretí bod získala Renáta Jamrichová. Postup Sloveniek spečatili vo štvorhre Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou.