Main Content

15 bodov do rebríčka WTA a turnajový triumf: Renáta Jamrichová uspela v Španielsku

nedeľa, 28. apríl 2024 19:06 | Autor: TASR

Renáta Jamrichová
Renáta Jamrichová | zdroj: TASR

lovenská tenistka Renáta Jamrichová sa stala víťazkou antukového turnaja ITF v španielskom Telde (dotácia 15.000 dolárov).

V pozícii tretej nasadenej v nedeľnom finále dvojhry zdolala Španielku Mariu Garciovú Cidovú v troch setoch 6:3, 6:7 (4), 6:2. Šestnásťročná Slovenka si pripísala už druhý titul vo dvojhre medzi ženami, prvý získala pred mesiacom na tvrdom povrchu v egyptskom meste Šarm aš-Šajch.

Zverenka trénera Jána Matúša a kondičného Tadeáša Mikesa sa stala od roku 1999 najmladšou Slovenkou, ktorá získala viacero titulov na profesionálnom okruhu ITF. Pred dvadsiatimi piatimi rokmi sa to podarilo Daniele Hantuchovej, ktorá vtedy mala 16 rokov a 142 dní. Jamrichová mala v deň zisku druhého titulu 16 rokov a 313 dní. Juniorská grandslamová šampiónka vo dvojhre z Australian Open si do rebríčka WTA pripíše 15 bodov a posunie sa o 60 miest vyššie.

V jeho onlajn vydaní figuruje na 613. priečke, čo je iba deväť pozícií za jej kariérovym maximom. Informoval o tom web Slovenského tenisového zväzu (STZ). Jamrichová už potvrdila svoj talent aj počas zápasov Pohára Billie-Jean Kingovej, kde má bilanciu 2:0.

V apríli získala rozhodujúci tretí bod pre slovenské farby proti Veronike Erjavečovej zo Slovinska. Vlani v premiére v prestížnej tímovej súťaži zvíťazila nad Argentínčankou Nadiou Podoroskou, semifinalistkou Roland Garros z roku 2020.