Main Content

Harry Kane sníva o finále Ligy majstrov: Real Madrid sa koncentruje na „ušatú" trofej

utorok, 7. máj 2024 20:17 | Autor: TASR

Harry Kane
Harry Kane | zdroj: TASR

Futbalisti Realu Madrid si v domácej súťaži zaistili rekordný 36. titul a môžu sa tak plne sústrediť na Ligu majstrov. Domácej semifinálovej odvete s Bayernom už obetovali aj oslavy majstrovského titulu.

Prvý duel v bavorskej metropole sa skončil 2:2, odveta je na programe v stredu o 21.00 na Santiago Bernabeu. Madridčania v sobotu zvíťazili nad Cadizom 3:0 a mohli oslavovať titul v La Lige. Hráči "bieleho baletu" sa však k priaznivcom na tradičnom mieste na Plaza Cibeles nepripojili. "Radi by sme oslavovali s fanúšikmi, no aj oni vedia, že nás čaká náročná výzva. Máme pred sebou najdôležitejší zápas sezóny," vyhlásil podľa AFP tréner Carlo Ancelotti a súhlasil s ním aj kapitán Realu Nacho Fernandez.

„Máme na dosah ďalšie finále, vydáme zo seba všetko, aby sme sa tam dostali. Preto teraz nemôžeme oslavovať." Ancelotti získal s Realom už 12 trofejí a blíži sa tak k rekordérovi klubu Miguelovi Muňozovi, ktorý v 60. a 70. rokoch získal s tímom 14. K dispozícii už bude mať po kartovom treste aj obrancu Daniho Carvajala. Práve defenzíva bola kľúčom k aspoň remízovému stavu v prvom stretnutí u súpera, Bayern na domácom trávniku udával tempo.

"Zranenia a absencie v sezóne nám pomohli pochopiť, že úspech je výsledkom kolektívnej snahy. Naša obrana sa zlepšila predovšetkým zásluhou útočníkov, nie obrancov," pripomenul taliansky kouč. Bayern mal v prvom meraní síl blízko k víťazstvu, no v 83. minúte vyrovnal z penalty Vinicius Junior. Motiváciu uspieť má predovšetkým anglický útočník Harry Kane, ktorý sa počas dlhoročného pôsobenia v Tottenhame žiadnej trofeje nedočkal.

Finále sa navyše bude hrať v Londýne. "Samozrejme, že snívam o finále Ligy majstrov vo Wembley. Chýba jediný krok, aby sme tam boli. Je to v podstate 0:0, máme dobrú príležitosť a musíme sa ukázať v najlepšom svetle," burcoval Kane.