Main Content

Tréner Kozák končí v Košiciach: Kto ho nahradí?

utorok, 14. máj 2024 09:42 | Autor: TASR

Ján Kozák ml.
Ján Kozák ml. | zdroj: TASR

Vedenie futbalového klubu FC Košice ukončilo spoluprácu s trénerom Jánom Kozákom ml. V záverečnom zápase skupiny o udržanie sa v Niké lige ho nahradí Gergely Geri. Košičania sú na predposlednom 11. mieste tabuľky a iba víťazstvom v sobotňajšom domácom zápase proti Michalovciam sa vyhnú baráži.

Klub informoval o trénerskej zmene na svojej oficiálnej webstránke. Jedným z dôvodov zmeny na trénerskom poste je snaha vedenia klubu dodať mužstvu nový impulz v závere sezóny. Košičania prehrali uplynulé tri zápasy. Nový kormidelník nováčika Niké ligy Geri doteraz pôsobil ako športový riaditeľ mládežníckej akadémie FC Košice. "Sme v neľahkej situácii a uvedomujeme si, že v sobotu pôjde o všetko. Cítime, že mužstvo potrebuje nový impulz. Rozhodli sme sa preto pre zmenu na trénerskom poste. Jánovi Kozákovi ml. a jeho asistentom v mene celého klubu ďakujem za ich prácu a do budúcnosti im želám všetko dobré," uviedol prezident FC Košice Dušan Trnka.

Asistentom Geriho bude Roman Hudec. Ten sa nedávno dohodol na ukončení spolupráce s MFK Skalica, v ktorom pôsobil ako asistent trénera Pavla Majerníka. Medzitým sa dohodol na budúcej spolupráci s FC ViOn Zlaté Moravce, ktorý s určitosťou opustí najvyššiu súťaž a od novej sezóny bude hrať v druhej lige. Do konca mája je však ešte voľný a aj preto mohol prijať ponuku z Košíc.