Main Content

Obrovský problém pre Colorado: Opora tímu opäť mieri do asistenčného programu

utorok, 14. máj 2024 11:32 | Autor: TASR

Valeri Ničuškin
Valeri Ničuškin | zdroj: TASR

Vedenie zámorskej hokejovej NHL oznámilo, že Valerij Ničuškin bol v pondelok zaradený do tretej fázy asistenčného programu NHL a hráčskej asociácie NHLPA. Ruský útočník bude suspendovaný bez nároku na mzdu na minimálne 6 mesiacov. Po tejto dobe môže požiadať o opätovný návrat k tréningového procesu.

Tréner Jared Bednar uviedol, že sa o tom dozvedel "niekedy po predzápasovom rozkorčuľovaní". "Val očividne s niečím bojuje. Mám dve myšlienky. Na jednej strane to je oslabenie pre náš tím, pretože je to skvelý hráč. Na druhej spoznal som ho a chcem pre neho to najlepšie. Chcem, aby bol šťastný a aby bol vo svojom živote spokojný, či už to bude v našom tíme alebo nie. Chcem pre neho a jeho rodinu to najlepšie. Myslím, že všetci naši chlapci sú na tom rovnako. Dúfame, že nájde pokoj a dostane sa mu pomoci. Val je veľkou prioritou a náš tím je ďalšou. Teraz sú od seba oddelení," uviedol kormidelník Avalanche podľa nhl.com.

Colorado neuspelo v štvrtom stretnutí semifinále Západnej konferencie s Dallasom (1:5) a v sérii prehráva 1:3 na zápasy. "V mužstve je stále viac ako 20 chlapcov, ktorým záleží na tíme, chcú vyhrať, a na to sa musíme sústrediť. Musíme však hrať oveľa lepšie," dodal Bednar.

Dvadsaťdeväťročný Ničuškin bol naposledy zaradený do asistenčného programu 15. januára. Ten slúži hráčom na pomoc pri liečbe závislostí a problémoch s duševným zdravím, nastúpil v polovici januára. Administrátori programu mu povolili pokračovať v tréningu s Avalanche 26. februára, keď vstúpil do fázy následnej starostlivosti. Podľa agentúry AP opätovne porušil podmienky tohto programu.

"Keď sme sa dozvedeli túto správu, boli sme tak trochu šokovaní. Je to smutné, ale musíme ísť ďalej a pripraviť sa na najbližší zápas. Sú to veci, ktoré nemôžeme ovplyvniť," skonštatoval Jonathan Drouin, ktorý pre zranenie v dolnej časti tela vynechal prvých osem duelov tímu v play off. Ničuškin si v tejto sezóne vytvoril kariérne maximum v NHL v počte gólov (28) a bodov (53) v 54 zápasoch. Vo vyraďovacej časti je najlepší strelec svojho tímu (9) a celej play off spolu so Zachom Hymanom z Edmontonu.