Main Content

Novak Djokovič dostal voľnú kartu: Bude štartovať na prestížnom turnaji

piatok, 17. máj 2024 19:53 | Autor: TASR

Novak Djokovič a Roger Federer
Novak Djokovič a Roger Federer | zdroj: © TASR

Srbský tenista Novak Djokovič sa predstaví na budúcotýždňovom turnaji ATP v Ženeve. Od švajčiarskych organizátorov dostal v piatok voľnú kartu.

Líder svetového rebríčka sa po alarmujúcom poklese výkonnosti chce dostať späť do formy pred blížiacim sa Roland Garros, kde bude obhajovať vlaňajší titul. Djokovič, ktorý v stredu oslávi 37. narodeniny, bude mať v 1. kole voľný žreb a do turnajového diania sa zapojí až v 2. kole.

Na antuke v Ženeve budú okrem neho štartovať napríklad aj skúsený Brit Andy Murray či svetová sedmička Casper Ruud z Nórska, informovala agentúra AFP. Rekordný 24-násobný grandslamový šampión zažíva na svoje štandardy zatiaľ neúspešnú sezónu. V tomto roku sa na okruhu ATP ešte ani raz neprebojoval do finále, jeho najlepším výsledkom boli semifinálové účasti na Australian Open a v Monte Carle.

Minulý víkend sa rozlúčil s turnajom v Ríme už v 3. kole dvojhry, keď ho šokujúco vyradil 29. nasadený Čiľan Alejandro Tabilo. Na podujatí navyše utrpel zranenie, keď ho pri podpisovaní autogramov nešťastne zasiahla do hlavy fľaša s vodou. Neskôr prezradil, že má po tomto incidente nevoľnosti a závrate.