Main Content

Medaily pre TOP 3 Niké ligy majú nový dizajn: Čo bolo inšpiráciou?

piatok, 17. máj 2024 19:55 | Autor: TASR

ŠK Slovan Bratislava
ŠK Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zdvihnú v sobotu po záverečnom kole Niké ligy nad hlavu víťaznú trofej pre šampióna a na krk im zavesia nové zlaté medaily, ktoré sa razili v Kremnickej mincovni.

Cenné kovy vo vynovenom dizajne dostanú aj tímy na druhom a treťom mieste. "Sme veľmi radi, že majster i ďalšie dva tímy budú mať doma takéto vzácne medaily. Snažíme sa o postupné skvalitňovanie Niké ligy na všetkých úrovniach. Súťaž je hodnotnejšia, zaujímavejšia a sme radi, že tieto atribúty reprezentuje i to, čím budeme dekorovať tých najlepších," uviedol v tlačovej správe prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák. Dizajn medailí pripomína najemotívnejší moment vo futbale - moment gólu. Loptu pritom tvoria päťuholníky či šesťuholníky, z ktorých sa skladá i trofej pre majstra s názvom "Esencia hry".

Dekorácia futbalistov ŠK Slovan Bratislava prebehne po víkendovom zápase s MFK Ružomberok. Otázka, kto bude mať striebro a kto bronz, zostáva stále otvorená. Kompletné záverečné kolo je naplánované na sobotu od 17.00 h, v rovnakom čase je na programe všetkých šesť zápasov.