Main Content

OFICIÁLNE: Toto sú dejiská najbližších finále Ligy majstrov

streda, 22. máj 2024 15:58 | Autor: TASR

Trofej Liga majstrov
Trofej Liga majstrov | zdroj: TASR

Dejiskom finále futbalovej Ligy majstrov v roku 2026 bude Puskás Aréna v Budapešti. Rozhodla o tom exekutíva Európskej futbalovej únie (UEFA) na svojom stredajšom zasadnutí v Dubline.

Zároveň odložila svoj verdikt o pridelení organizácie finále LM v roku 2027 talianskemu Milánu vzhľadom na nejasnosti ohľadom budúcnosti San Sira. Puskás Aréna a San Siro boli jediní dvaja kandidáti na zatiaľ nepridelené finálové duely LM. Najbližšie finále bude hostiť londýnske Wembley, o rok neskôr vyvrcholí najprestížnejšia klubová súťaž súbojom v mníchovskej Allianz Arene.

San Siro, oficiálne Štadión Giuseppeho Meazzu, patrí mestu Miláno a už dlhší čas mu hrozí zbúranie. Jeho nájomníci AC a Inter si v súčasnosti hľadajú domovské štadióny, ktoré budú v ich vlastníctve.

UEFA vzhľadom na nevyjasnenú situáciu odložila rozhodnutie o dejisku finále LM 2027 na september, keď už exekutíva UEFA bude mať od Talianskej futbalovej federácie konkrétne informácie o plánoch na renováciu ikonického štadióna. San Siro s kapacitou 75.000 miest by mohlo hostiť finále Ligy majstrov, resp. predchodcu Európskeho pohára majstrov už piatykrát v histórii. V roku 2026 pritom bude dejiskom otváracieho ceremoniálu ZOH 2026, pripomenula AP.