Main Content

POTVRDENÉ: Čínska kapitola končí. Inter Miláno má nových majiteľov

streda, 22. máj 2024 15:59 | Autor: TASR

Inter Miláno
Inter Miláno | zdroj: Inter Miláno

Úradujúci taliansky futbalový šampión Inter Miláno zmenil v stredu majiteľa.

Čínsky Suning nahradila americká finančná spoločnosť Oaktree. Vlastnícka zmena nastala deň po tom, ako Suning nedokázal splatiť dlh vo výške 400 miliónov eur, na ktorý si vzal úver pred tromi rokmi. Inter sa stal siedmym klubom Serie A, ktorý má amerických majiteľov. Ďalšími sú AC Miláno, Atalanta Bergamo, Fiorentina, AS Rím, FC Janov a čerstvý nováčik Parma.

Firma Suning a jej majiteľ Steven Čang prevzali Inter v júni 2016. Pod taktovkou Číňanov získali "modro-čierni" sedem trofejí, z toho dvakrát scudetto. V roku 2021 sa Inter stal prvým talianskym klubom so zahraničným majiteľom, ktorý vybojoval majstrovský titul. Tento rok sa fanúšikovia mohli tešiť z jubilejného 20. scudetta.

"Ako noví majitelia, uvedomujeme si našu zodpovednosť voči Interu, jeho histórii a komunite. Primárne sa chceme zamerať na prevádzkovú a finančnú stabilitu. Máme rešpekt voči súčasnému manažmentu a budeme spoločne pracovať na tom, aby mal klub silné vedenie," vyhlásil podľa AP Alejandro Cano, výkonný riaditeľ Oaktree. Napriek tomu by v Interi malo prísť k zmene na poste prezidenta klubu. Hlavným kandidátom je podľa Football Italia argentínska ikona klubu Javier Zanetti.