Main Content

OFICIÁLNE: Pavol Farkaš s novou výzvou. Bude pôsobiť ako asistent v Niké lige

piatok, 24. máj 2024 09:51 | Autor: TASR

Pavol Farkaš a Marián Valenta
Pavol Farkaš a Marián Valenta | zdroj: fcnitra.com

Bývalý slovenský futbalista Pavol Farkaš bude od novej sezóny pôsobiť ako asistent trénera v klube MFK Skalica. Člen realizačného tímu kouča slovenskej futbalovej reprezentácie Francesca Calzonu bude na lavičke účastníka Niké ligy asistovať Pavlovi Majerníkovi.

Tridsaťdeväťročný Farkaš hral v minulosti za kluby ako Nitra, Myjava či Petržalka, no jeho kariéru zdobia aj zahraničné angažmány v Rumunsku, Taliansku a Grécku. "Oslovil ma tréner Pavol Majerník s otázkou, či by som bol myšlienke takejto spolupráce naklonený. Samozrejme, potešilo ma to, dohodli sme sa na stretnutí, kde sme si povedali predstavu našej spolupráce a následne sme sa dohodli aj s vedením klubu,“ uviedol Farkaš pre oficiálny klubový web.

"Prakticky som sa len nedávno vyzul z kopačiek ako profi hráč a táto ponuka prišla pomerne rýchlo. Je to prvá liga a zaujímavá ponuka. Po veľmi rýchlom zvážení som sa rozhodol ju prijať. Prehľad o slovenskej lige mám a vnímal som aj pôsobenie Skalice v najvyššej futbalovej súťaži. Myslím si, že svoju rolu v lige si v tomto ročníku zastali. Je to rodinný a stabilizovaný klub, takže nejaký všeobecný prehľad mám, ale určite sa budem s mnohými vecami aj zoznamovať.“

Prezradil aj, ako by chcel klubu pomôcť: "Chcem priniesť môj pohľad na futbal, ako aj poznatky a skúsenosti, ktoré som nadobudol. Aj pre mňa je to zároveň niečo nové a rovnako aj ja chcem od realizačného tímu a celkovo ligy nasať čo najviac informácií, aby som sa každým dňom mohol zlepšovať a dopomohol tak klubu k lepším výsledkom. Verím, že túto dôveru, ktorú mi klub dal nesklamem a bude to obojstranne prínosná spolupráca."

Majerník tiež priblížil dôvody príchodu Farkaša do realizačného tímu: "Pre mňa bolo veľmi podstatné, aby som mal pri sebe človeka, ktorý môže aj mňa trénersky posúvať ďalej a preto som sa rozhodol pre Pavla. Mal som na neho dobré referencie, spoločne sme absolvovali dlhý rozhovor, vďaka ktorému som usúdil, že je to človek, ktorý nám môže pomôcť v realizačnom tíme ale aj v klube. Okrem toho má dobrý futbalový rozhľad, všetci vieme, že je súčasťou realizačného tímu pri mužskej reprezentácii. Z tohto pohľadu si myslím, že bude mať dobré oko ako na hráčov, tak aj celkovo na futbal." Skalica obsadila v uplynulej sezóne ligy 9. miesto.